Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Kabely a konektory pro výstavbu optických sítí

Skupina produktů Simatic NET je rozšířena o nový kabelový sys­tém pro výstavbu optických komunikačních sítí. Systém je dodáván pod označením FO LC (Fiber Optic Local Connector) a zahrnuje op­tické kabely dvou typů, s jednovidovými a mnohovidovými vlákny, a konektory typu LC.
 
Kabely typu multimode, ob­sahující dvojici mnohovidových skleněných vláken, mohou pře­klenout vzdálenost až čtyři kilometry. Kabely typu singlemode obsahují čtveřici jednovidových vláken, což umožňuje realizo­vat jedním kabelem dva spoje mezi zařízeními na vzdále­nost až 26 km. Součástí nové­ho systému kabeláže jsou také speciální zdvojené konektory, oba typy vlákna, díky nimž lze jedním pohybem ruky současně připojit dva optické kabely.
 
Konektor typu LC je kompaktní komponenta často používaná k při­pojování optických kabelů (Fiber-Optic Cables – FOC). Mimo jiné je použit i u mnoha zařízení řady Scalance, např. v přepínačích průmys­lového Ethernetu Scalance typů X308-2M, XR-300 a X-300EEC. Op­tické kabely řady Simatic NET mají odolnou konstrukci s optickým jádrem o průměru 900 μm a jsou vhodné k použití v těžkých provoz­ních podmínkách v průmyslových provozech.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com