Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Kabelová připojení snímačů a akčních členů v potravinářských provozech

S cílem splnit přísné hygienické požadavky kladené při výrobě potravin používají laboratoře i producenti výrobního zařízení jako základní konstrukční materiál ušlechtilou korozivzdornou ocel, zpravidla leštěnou. Hladké povrchy zařízení brání usazování a bujení mikroorganismů a současně je lze bez problémů čistit obvyklými agresivními čisticími prostředky. Tento trend sleduje i nový výrobní program kabeláže pro připojení snímačů a akčních členů určený pro potravinářské provozy, jehož všechny kovové komponenty jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli.
Program zahrnuje prvky typu M12, jako jsou konfigurovatelné konektory a vestavěné zdířky se stupněm krytí IP67, i konfigurovatelné vodiče s konektory a propojovací skříňky připojené k páteřním vedením v provedeních se stupněm krytí IP65/67 a IP69K.
Všechny dodávané produkty jsou testovány firmou Ecolab, USA, předním dodavatelem profesionálních čisticích a dezinfekčních prostředků a příslušných služeb pro potravinářství, a jsou schváleny k použití v potravinářské výrobě.
Phoenix Contact, s. r. o., tel.: +420 542 213 401, fax: +420 542 213 701, http://www.phoenixcontact.cz