Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Jubilejní verze NI LabVIEW

Na listopadové konferenci NI Days Prague představila společnost National Instruments systém NI LabView 2011, novou verzi uvedenou při příležitosti 25. výročí vzniku tohoto softwaru pro navrhování systémů. „Před dvaceti pěti lety jsme vytvořili LabVIEW, abychom technikům pomohli soustředit se na skutečné inovace namísto zápolení s komplikovaným programováním a s problémy při integraci systémů, a dnes se z něj stal nejvýznamnější software pro měření a řízení,“ řekl Jeff Kodosky, obchodní a technický vizionář ze společnosti NI, spoluzakladatel a vynálezce LabView.
 
LabView zvyšuje produktivitu techniků a vědců, kteří vyvíjejí a implementují měřicí a řídicí systémy. Systém je nyní schopen komunikovat s takřka libovolným hardwarovým zařízením či cílovým systémem, včetně nové vícejádrové řídicí jednotky NI CompactRIO či vysokofrekvenčního vektorového signálového analyzátoru NI PXIe-5665. Podporuje také skupiny modulů (assembly) vytvořené v systému Microsoft®.NET Framework a zahrnuje množství funkcí, které požadovali sami uživatelé. LabView 2011 umožní technikům integrovat jednotlivé komponenty systému do jediné rekonfigurovatelné platformy. Při návrhu nové verze LabView byl kladen důraz na úsporu času při vývoji měřicích a řídicích systémů. Množství různých ovládacích prvků a ukazatelů urychlí vývoj vizuálně přitažlivých uživatelských rozhraní. Mezi další výhody patří opětovná použitelnost kódu, až pětinásobné zrychlení při nahrávání, spojování, editaci a překládání kódu FPGA, programově řízené překládání, distribuce spustitelných souborů do cílových systémů a možnost vytvářet asynchronní vlákna pro rychlejší tvorbu vícevláknových aplikací s novým komunikačním rozhraním API.
 
LabView 2011 přináší značnou stabilitu aplikačním programům a zjednodušenou integraci s hardwarem od mnoha předních výrobců. Technici a vědci v takřka jakémkoliv oboru ocení grafický návrh systémů, ať již vykonávají základní měření, nebo složité řídicí operace v rozsáhlých výzkumných projektech. Více informací lze nalézt na adrese www.ni.com/labview.

(ev)