Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Jednodeskový počítač Kontron PC/104-Plus s procesorem AMD Embedded G-Series

Společnost Kontron uvedla na trh jednodeskový počítač (SBC – Single Board Computer) Kontron PC/104-Plus z řady Microspace MSM-eO s procesorem AMD Embedded G-Series. Počítače řady Microspace MSM-eO-N jsou konstruovány s ohledem na minimální cenu a malou spotřebu elektřiny a jsou vhodné pro vestavné systémy, kde není vyžadována podpora grafiky a které jsou provozovány bez monitoru. Počítače mají velmi malé rozměry a jen dva čipy: procesor AMD Embedded T24L a řadič Fusion Controller Hub A55E. Ocení je zejména výrobci strojů a zařízení, kteří potřebují počítače ve formátu SFF (Small Form Factor), s dlouhodobou dostupností, bezúdržbovým provozem, malou spotřebou, pasivním chlazením a nízkou cenou. Kalkulovaná tepelná ztráta procesoru je jen 5 W.
 
Tyto počítače najdou široké možnosti použití v automatizační technice, např. při řízení pohonů, pro komunikaci M2M, pro distribuovaný sběr dat v telemetrických systémech a smart grids nebo ve vestavných systémech v dopravní technice.
 
Pascal Péquignot, výkonný ředitel společnosti Kontron, vysvětluje: „Moderní procesory řady x86 mají zabudované mnohé grafické funkce. Integrace grafických funkcí přímo do procesoru je velmi efektivní řešení. Ovšem pro zákazníky, kteří grafické funkce nevyužívají, je to zbytečnost, která jen zvyšuje spotřebu procesoru, tepelné ztráty a cenu. Vestavné počítače řady Microspace MSM-eO-N jsou vhodné právě pro takové zákazníky.“
 
Kontron East Europe, e-mail: pavel.boehm@kontron.cz, tel.: +420 378 775 477, +420 736 701 707