Aktuální vydání

celé číslo

10

2021

Automatizace v elektrárnách a teplárnách, obnovitelné zdroje, distribuce elektřiny a tepla

Bezdotykové měření teploty, měření spotřeby elektřiny a tepla

celé číslo

IoT Starter Kit – podpora vývoje aplikací pro bezdrátové sítě IoT

IQRF Alliance představuje nový prostředek pro vývoj aplikací pro internet věcí s bezdrátovým přenosem v síti IQRF. Sada IoT Starter Kit obsahuje v síti IQRF dvě hlavní části – senzory a relé. Produkt obsahuje programové nadstavby umožňující snadnou obsluhu. Síť IQRF je propojena s internetem vývojovou deskou UP od firmy AAEON. Na straně cloudu figuruje produkt Microsoft Azure, zajišťující vizualizaci dat a ovládání prvků v síti IQRF.

Produkt je určen vývojářům, ale zároveň poskytuje snadné ovládání. Umožní velmi rychle vyvíjet nové produkty pro IoT s využitím bezdrátové sítě IQRF, desky UP a cloudové služby Microsoft Azure. Na trhu se objeví na jaře 2017 (up-shop.org, eshop.iqrf.org).

IQRF je bezdrátová síť pro přenos dat s topologií mesh. Vyznačuje se mimořádně malou spotřebou a velkou spolehlivostí. Přenos dat je obousměrný a dostatečně rychlý jak pro sběr dat, tak pro řízení elektronických zařízení. V nové verzi 4.0 operačního systému IQRF OS jsou implementovány nové bezpečnostní prvky založené na AES-128 – přístupové šifrování, síťové šifrování, uživatelské šifrování.

Firma IQRF Alliance zve na workshopy k tomuto produktu, které se uskuteční po oba dny akce IQRF Summit 2017 (www.iqrf.org/sum­mit2017/registration). Produkt lze předobjednat prostřednictvím uvedeného webu.

IQRF Alliance, tel.: 777 775 735, alliance@iqrf.org, www.iqrfalliance.org