Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Informační portál o hliníku

Není to tak dávno, kdy jsem hovořil s jedním technologem, který si stěžoval, že v češtině je k dispozici velmi málo solidních informací o moderních metodách tepelného zpracování hliníkových slitin.
 
Nejen jemu, ale všem zájemcům o hliník, ať se zajímají o jeho výskyt v přírodě, těžbu, výrobu hliníkových slitin, jejich lití, obrábění, tváření, svařování nebo tepelné a povrchové úpravy, je určen nově vzniklý informační portál hliník.info. Vždyť hliník je široce používaný materiál a není snad žádná oblast techniky, kde by se hliník a jeho slitiny nevyskytovaly.
 
Protože jde o informační portál, jeho tvůrci předpokládají, že bude neustále aktivní, průběžně doplňovaný. Zájemci mají možnost spolupodílet se na formování tohoto portálu, ať už poskytnutím zajímavostí o hliníku jako takovém, nebo i komerční prezentací firem, jejichž činnost právě s hliníkem souvisí.
 
Tvůrci portálu jsou otevřeni jakékoliv konstruktivní diskusi na téma hliník a uvítají zpětnou vazbu, která bude impulzem ke zlepšení jejich úzce specializovaných stránek. Více informací na zájemce čeká na adrese www.hlinik.info.

(Bk)