Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

IFAC hledá učebnici k ocenění cenou Harolda Chestnuta

číslo 6/2004

IFAC hledá učebnici k ocenění cenou Harolda Chestnuta

Výbor Mezinárodní federace automatického řízení (International Federation of Automatic Control – IFAC) pro cenu Harolda Chestnuta za nejlepší učebnici automatického řízení – The Harold Chestnut Control Engineering Textbook Prize – vyzývá k návrhu kandidátů na tuto cenu, udílenou jednou za tři roky.

Cena udělovaná autorovi, popř. autorům učebnice automatického řízení, která v daném období nejvíce přispěla k výuce řídicích techniků (control engineers), se skládá z peněžité odměny a certifikátu. Její předání bude součástí závěrečného ceremoniálu 16. světového kongresu IFAC, který se bude konat v Praze v červenci 2005.

Do výběrového řízení přijme výbor pouze učebnice vydané v jednom z oficiálních jazyků IFAC, přednostně v angličtině, v období od 1. září 1996 do 31. července 2002. Návrhy musí obsahovat:

  • nominační dopis s uvedením všech titulů, jména (jmen) a adresy autora (autorů), názvu a data vydání učebnice a názvu a adresy vydavatele,

  • důkaz přínosu učebnice při výuce řídicích techniků,

  • veškeré doplňkové informace, které mohou být nápomocné při výběrovém řízení, jako např. recenze učebnice, potvrzující sdělení vydavatele, seznam univerzit, které učebnici používají při výuce, atd.

V úvahu budou výborem brány jen recenze uveřejněné v časopisech Automatica a Control Engineering Practice nebo v některém z časopisů tzv. přidružených k IFAC, a to v již uvedeném období platném pro vydání učebnice.

Návrhy přijímá Dr. Ljubo Vlacic, FIEAust FIEE SMIEEE CPEng RPEQ, Professor and Director, Intelligent Control Systems Laboratory, School of Microlelectronic Engineering, Griffith University, Nathan Campus, Brisbane Qld 4111 Australia, tel.: +61 7 3875 5024, fax: +61 7 3875 5198, e-mail: L.Vlacic@griffith.edu.au, http://www.griffith.edu.au/centre/icsl/vlacic. Doručeny musí být do konce pracovní doby dne 30. června 2004.

(sk)

Inzerce zpět