Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

I/O moduly s ochranou proti neoprávněné manipulaci

Balluff nově nabízí sběrnicové I/O moduly s podsvětleným LCD. Nové moduly nejen usnadňují adresování v síti, ale nabízejí navíc několik dalších funkcí: ochranu proti neoprávněné manipulaci, funkci search&rescue (možnost indikace předem nastavených výjimečných událostí prostřednictvím LED na modulu) a identifikaci zařízení. Tyto funkce přinášejí mnoho výhod: významně se zlepšuje ochrana proti manipulaci s nastavením modulu, usnadňuje a zprůhledňuje se údržba, zvyšuje se spolehlivost a produktivita. Diagnostiku usnadňuje možnost zobrazit na modulu přenosovou rychlost, adresu nódu, informace o hardwaru a softwaru modulu a další informace.
 
Nové moduly jsou nyní k dispozici pro CC-Link, Ethernet/IP a Profinet. Verze pro další sběrnice budou následovat.
 
Moduly mají odolný kryt ze zinkové slitiny, plochý tvar se zaoblenými rohy a jednoduchou montáž s pouhými dvěma připevňovacími body. Zcela byla eliminována potřeba mechanických nastavovacích prvků, jako např. otočných přepínačů, které byly náchylné k poškození. Díky tomu jsou nové moduly s krytím IP67 ještě odolnější a spolehlivější než jejich předchozí verze.
 
Speciální funkcí je vestavěná ochrana proti neoprávněné manipulaci: možnost nastavení pomocí tlačítek na modulu může být z nadřazeného PLC uzamknuta.
 
Zajímavý je také vestavěný webový server (u verzí EtherNet/IP a Profinet). Uživatel má potom z webového prohlížeče přístup ke kompletním diagnostickým informacím.
 
Balluff CZ, s. r. o., tel.: 281 000 666, e-mail: obchod@balluff.cz, www.balluff.cz