Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Hydraulický upínač nástrojů TENDO E compact

Hydraulický upínač nástrojů TENDO E compact přenese při upnutí nástroje se suchou stopkou o průměru 20 mm krouticí moment až 900 N·m, u nástroje se stopkou o průměru 32 mm až 2 000 N·m, tj. o 60 % více než konvenční hydraulický upínač. Jeho maximální obvodová házivost je přitom (měřeno na nástroji se stopkou HSK s jakostí vyvážení G2,5 ve vzdálenosti 2,5× D a při otáčkách 25 000 min–1) jen 0,003 mm. Je tak vhodný jak pro dokončovací operace a hrubování, tak i pro vrtání, řezání závitů a vystružování. Vzhledem k bleskové výměně nástroje pomocí imbusového klíče je vhodný i pro flexibilní obrábění v malých a středních sériích.

 
Hydraulický upínač nástrojů Tendo E compact je k dodání do dvou až tří pracovních dnů a nyní je nabízen ve startovací sadě za zvýhodněnou cenu. Sada obsahuje: upínač Tendo E compact (volitelné stopky rozhraní), pět redukčních pouzder, stahovák pouzdra a ovládací klíč, to vše v praktickém kufříku.
 
Tendo E compact přesvědčuje také cenou, která usnadňuje přechod od mechanických a tepelných upínačů k lepší kvalitě značky Tendo.
 

SCHUNK Intec, s. r. o., tel.: +420 513 036 213, info@cz.schunk.com, www.cz.schunk.com