Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Hannover Messe posílí o témata veletrhu Cebit

V čísle 7 letošního roku jsme informovali o nové koncepci veletrhu Cebit v Hannoveru. Aktuálně jsme byli informováni o zásadních změnách, které se tohoto veletrhu bezprostředně dotýkají.

Cebit se ve svém červnovém termínu již nadále nebude pořádat, zato mnoho témat se vztahem k průmyslu obohatí program Han­nover Messe v dubnu 2019.

Snaha o novou koncepci veletrhu Cebit, postavená na veletrhu jako takovém, doprovodné konferenci a festivalu, se příliš ne­osvědčila. Bylo konstatováno, že digitalizace již zasáhla všechny oblasti odborného života. Významné společnosti, které dlouhodobě stály za horizontálně pojatým veletrhem Cebit, se v poslední době rozhodly věnovat kapacity a prostředky na účast na specializovaných veletrzích, kde cíleněji oslovují jak současné, tak potenciální zákazníky.

Veletrhu Cebit nelze upřít, že se velmi významně podílel na rozšiřování témat digitalizace, umělé inteligence, robotizace, rozšířené reality a mnoha dalších oborů jak mezi odbornou, tak i laickou veřejnost. Nicméně současnost vede k rozdělení odborných témat mezi další veletrhy a také k organizaci přesně zaměřených akcí, kterých se budou účastnit především manažeři s rozhodovacími právy.

Hannover Messe se tak po rozšíření o témata logistiky dočká i specializované části věnované digitálním řešením, která začleňují průmyslové aktivity do celospolečenského kontextu. Určitě se bude v dubnu na co dívat, co poslouchat a o čem se poučit.

Radim Adam