Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Hannover Messe Digital Edition: inovace, kontakty a orientace ve věku průmyslové transformace

Letošní veletrh Hannover Messe se nekoná. Nahradí jej sled virtuálních prezentací a diskusí: Hannover Messe Digital Edition.

Říká se, že pandemie covidu-19 urychlila digitalizaci průmyslu. Zcela jistě však odhalila zranitelnost globálních dodavatelských řetězců. Uprostřed bezprecedentních otřesů stojí průmysl před zásadní otázkou: jaké strategie, opatření a partnerství zajišťují konkurenceschopnost? Hannover Messe Digital Edition má poskytnout odpovědi.

„Průmyslové společnosti musí za pár měsíců provést to, co by jinak trvalo roky,“ konstatoval Jochen Köckler, generální ředitel Deutsche Messe AG. To vyžaduje platformu, na níž lze diskutovat o výzvách, prezentovat řešení a rozšiřovat sítě – což je podle Köcklera přesně to, čím bude Hannover Messe Digital Edition. „I v této situaci zůstává Hannover Messe ústřední platformou pro inovace a řešení v oblasti průmyslové transformace.“ Hannover Messe Digital Edition zahrne virtuální výstavu, konferenci a propojování odborníků mezi sebou a zaměří se na potřeby návštěvníků. „Pro naše vystavovatele vytváříme největší přidanou hodnotu, protože naše platforma vytváří největší maximální užitek pro jejich zákazníky,“ vysvětlil potenciálním vystavovatelům i návštěvníkům Köckler.

Expo: prostor pro inovace

V oblasti virtuální výstavy Expo budou mít návštěvníci přímý přístup k rozsáhlým přehledům produktů od jednotlivých vystavovatelů. Nejlepší aplikace, videonávody, živé přenosy a videochaty jim umožní nejen seznámit se s konkrétními řešeními pro optimalizaci jejich technologických procesů, ale také vstoupit do přímé virtuální interakce s vystavujícími společnostmi.

Konference: prostor pro inspiraci

Program virtuální konference Hannover Messe Digital Edition začne v pondělí 12. dubna se zaměřením na otázky hospodářské politiky. Jaký dopad má covid-19 na globalizaci? Jakou roli hraje Evropa ve shodě světových mocností? Jak se změní transatlantické vztahy po Trumpově éře? Digitální konferenci Hannover Messe otevře německá kancléřka Angela Merkelová. Od úterý do čtvrtka se uskuteční virtuální přednášky, které budou klást důraz na technické inovace. Jakou roli hraje umělá inteligence v průmyslu? Jak mohou data generovat přidanou hodnotu? Jaký potenciál nabízí vodík průmyslu?

Konference má inspirovat návštěvníky nápady a vizemi a navést je na konkrétní řešení problémů jejich společností. Mezi přednášejícími bude legenda v oboru umělé inteligence prof. Toby Walsh z Univerzity v Novém Jižním Walesu v Austrálii, významný mezinárodní odborník v oboru zabezpečení informačních a komunikačních systémů Jevgenij Kasperskij, zakladatel společnosti Kaspersky Lab, nebo Claudia Kempfertová z Německého institutu pro ekonomický výzkum, zabývající se zejména energetikou a ochranou životního prostředí.

Kariérní kongres WomenPower pro ženy se uskuteční v pátek 16. dubna pod heslem Reset – Rethink – Restart.

Networking: prostor pro interakci

Všichni virtuální návštěvníci Hannover Messe Digital Edition budou moci přímo kontaktovat vystavovatele, řečníky i další návštěvníky. Personalizovaná vstupní stránka to podporuje řídicím panelem, který zobrazuje společnosti, řečníky a účastníky relevantní pro příslušného návštěvníka. Odtamtud může návštěvník vznést přímý požadavek na kontakt a poté se připojit prostřednictvím chatu nebo videohovoru.

Hannover Messe Digital Edition

Hannover Messe Digital Edition je znalostní a síťová platforma pro průmysl, energetiku a logistiku. Akce se skládá z virtuální výstavy, konference a networkingu. V souvislosti s hlavním tématem průmyslové transformace představí průkopníci své nápady a technologie pro průmyslové podniky, energetické systémy a dodavatelské řetězce budoucnosti. Mezi další důležitá témata patří digitální platformy, průmysl 4.0, zabezpečení IT, výroba omezující emise CO2, umělá inteligence, odlehčené konstrukce a logistika 4.0. Program doplňují virtuální konference a fóra. Hannover Messe Digital Edition se uskuteční od 12. do 16. dubna 2021. Partnerskou zemí je v letošním roce Indonésie.

Více informací: https://www.hannovermesse.de/en/hm-digital-edition/.

(Radim Adam. Foto: Deutsche Messe AG)

 

Obr. 1. Areál výstaviště v Hannoveru se letos během Hannover Messe nerozzáří a neožije – veletrh bude vzhledem k neslábnoucí epidemii covidu-19 nahrazen virtuální akcí Hannover Messe Digital Edition

Obr. 2. Ponurý pohled do prázdného sálu: tisková konference k virtuální akci Hannover Messe Digital Edition se konala také bez fyzické účasti novinářů