Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Hannover Messe 2008: automatizace v hlavní roli

Na jarním Hannover Messe (21. až 25. dubna 2008) se očekává účast 5 000 vystavovatelů z více než 60 zemí, kteří se budou prezentovat na ploše 165 000 m2tab. 1). Tvář veletrhu se rok od roku mění, protože některé výstavní akce jsou pořádány v dvouletém cyklu. Jde o skutečně světovou přehlídku průmyslu, kam celá třetina návštěvníků přijíždí ze zahraničí. Pro Hannover Messe 2008 byly vyhlášeny čtyři hlavní výstavní oblasti:. Veletrh zastřešuje deset mezinárodních výstavních akcí, které společně odrážejí téměř celý průmyslový řetězec tvorby hodnot (
  • automatizace,
  • technologie v energetice,
  • průmyslové subdodávky a služby,
  • technika budoucnosti.
Automatizaci jsou věnovány tři velké výstavní akce – Interkama+ (automatizace zpracovatelských procesů), Factory Automation (automatizace strojní výroby) a Industrial Building Automation (automatizace průmyslových budov). Díky tomu je veletrh Hannover Messe největším světovým veletrhem automatizace. Letos bude nabídka v tomto oboru rozšířena o autonomní systémy a mobilní roboty. V hale 25 se budou moci návštěvníci projít po tzv. městě robotů.
 
Technika pro energetiku byla dosud na tomto veletrhu vystavována v rámci akcí Energy a Pipeline Technology (technika potrubí). Letos přibude třetí energetický veletrh – s názvem Power Plant Technology, kde se představí inovační technika, koncepce a subdodávky pro výstavbu velkých i menších elektráren, blokových tepláren nebo kogeneračních jednotek apod. I letos bude energetice věnován kongres World Energy Dialogue, který se uskuteční již potřetí, a to 22. a 23. dubna 2008.
 
Partnerskou zemí letošního Hannover Messe je Japonsko, které se zde představí jako země špičkové techniky nejvyšší kvality. Základem účasti partnerské země je japonský společný stánek o velikosti 1 600 m2 v hale č. 2 uprostřed inovačního veletrhu Research & Technology. Japonci tím zdůrazní své zaměření na techniku budoucnosti a naplní motto partnerské země
Cooperation through Innovation.
 
Veletrh poskytne také prostor iniciativě Tectoyou, která má přiblížit mládeži špičkovou techniku, přičemž cílem je získat ji pro technické profese. Loni se akcí této iniciativy na Hannover Messe zúčastnilo 23 500 žáků a studentů.
 
Další informace jsou na webové adrese http://hf-czechrepublic.com
(ev)
 
Obr. 1. Součástí Hannover Messe je také výstavní akce Interkama+(© Deutsche Messe)
Tab. 1. Deset výstavních akcí Hannover Messe 2008