Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

GM1 – řízení až 32 servomotorů

Společnost Panasonic Industry představuje řídicí jednotku GM1 pro řízení pohybu s mnoha inovacemi. Jednotka je ideální k využití v automobilovém průmyslu, kde jsou klíčovými požadavky přesnost, rychlost a flexibilita. GM1 kombinuje funkce programovatelného logického automatu (PLC) a řídicí jednotky polohy a pohybu v jednom kompaktním zařízení, což usnadňuje integraci a snižuje požadavky na prostor v rozváděčích.

Se schopností vysokorychlostní komunikace a podporou pro až 32 os je GM1 ideální pro složité úlohy, jako jsou montáž, testování a balení produktů pro automobilový průmysl. Tato řídicí jednotka umožňuje vysoce přesné řízení pohybu a je vybavena moderními funkcemi pro integraci do prostředí průmyslu 4.0.

Jednotka má odezvu 0,5 ms, dva ethernetové porty, slot pro kartu SD, vysokorychlostní čítače a výstupy PWM. Díky vývojovému prostředí založenému na Codesys a IEC 61131-3 usnadňuje nastavení a programování. Je ideální pro lisování, formování, tisk a balení a je plně kompatibilní s dalšími automatizačními prostředky ze sortimentu Panasonic (PLC, HMI, senzory, laserové popisovače atd.), což zvyšuje flexibilitu a integraci v automatizovaných systémech.

Více o GM1 je na https://bit.ly/47GqtbP a krátký úvodní videozáznam je k dispozici na https://bit.ly/3HrHLyJ.

Panasonic Industry Europe GmbH, tel.: +420 541 217 001, https://industry.panasonic.eu/cs