Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

GE Fanuc PAC Tour 2004

číslo 10/2004

GE Fanuc PAC Tour 2004

Společnost GE Fanuc Automation ČR, s. r. o., uspořádala v Unhošti u Prahy dne 15. června 2004 seminář GE Fanuc PAC Tour 2004. Na seminář přijelo 44 účastníků z 22 firem, z nichž 15 reprezentovalo koncové uživatele, 27 integrátory řídicích systémů a dva odborný tisk. Z oborů byly zastoupeny zejména automobilový průmysl, dopravní systémy, elektroenergetika a teplárenství. Zahraniční specialisté z mateřské firmy GE Fanuc Automation na semináři informovali zejména o nových přístrojích kategorie PAC (Programmable Automation Controller), dále rozvíjejících firemní automatizační platformu PACSystemsTM, a o novinkách v oblasti softwaru. V jednotlivých přednáškách byly podrobněji představeny:

  • PACSystems RX3i, druhá řada řídicích systémů PAC (po PACSystems RX7i) určená pro automatizační úlohy středního a většího rozsahu v oborech se spojitou i diskrétní výrobou, vyráběná a současně uváděná na trh od června 2004,

  • Quick Panel View&Control, řada plně grafických operátorských panelů s funkčními schopnostmi PC včetně logického řízení (programování podle IEC 61131-3) s operačním systémem Windows CE 4.10 (CE.Net) a s určením, jako součást platformy PACSystems, pro řídicí úlohy malého až středního rozsahu (viz také Automa č. 5/2004 na str. 52–53),

  • Proficy, otevřená a strukturovaná softwarová architektura, obsahující programové moduly potřebné pro řízení moderního výrobního podniku, která rozšiřuje podnikové systémy typu ERP o podporu rozhodování v reálném čase.

Součástí semináře byla stolní výstavka vybraných produktů GE Fanuc. Spolu s prospektovou dokumentací obdrželi účastníci CD-ROM s podrobnými technickými údaji o nabízených produktech a přednesenými prezentacemi.

(sk)

Inzerce zpět