Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

FUTURE Engineering pokračuje jako FUTURE ICS a. s.

Automa 1/2000

(firemní článek)

FUTURE Engineering pokračuje jako FUTURE ICS a. s.

Domácí dodavatel průmyslových počítačových systémů oznamuje dokončení své transformace. Nová akciová společnost má plnou právní kontinuitu s předchozí FUTURE Engineering I – Brno spol. s r. o. a startuje 1. 1. 2000 pod obchodním jménem FUTURE ICS a. s. (Industrial Computer Systems) a se základním jměním 7,7 mil. Kč a certifikovaným systémem jakosti podle ISO 9001.

Transformací byly položeny základy pro další budování centra průmyslových počítačových systémů, navazujícího na partnerství s firmou Advantech, jež se datuje již od roku 1995.

Svou pozici na poli průmyslových počítačů si FUTURE Engineering začala budovat již v roce 1992. Tehdy byla známa především výrobou průmyslových počítačových šasi z vlastního vývoje a dodávkami zakázkových testerů, měřicích ústředen a specializovaného vybavení pro zkušebny.

S rostoucím zájmem trhu se orientace společnosti začala přesouvat do oblastí samotných průmyslových počítačů a systémů průmyslové automatizace. V té době začala spolupráce s úspěšným domácím výrobcem automatizačního softwaru – firmou ALCOR, Moravské přístroje a. s.

Vedle prodeje průmyslových počítačů společnost dále rozvíjí svůj vývojový potenciál. Důkazem toho je několik zajímavých projektů, realizovaných v poslední době, např. vývoj přenosného leteckého datového záznamníku GPS, vývoj univerzálního šasi pro vestavné mini-PC systémy apod.

FUTURE ICS nabízí širokou škálu služeb spojených s dodávkami zakázkových průmyslových počítačových systémů a výrobků Advantech, stejně tak i vývoj a výrobu specializovaného hardwaru. Důležitou součástí nabídky je návrh a dodávky kompletních celků skládajících se z desítek pracovních stanic, serverů a technologických periferií „na klíč“. Tyto komplety nacházejí uplatnění především v nově budovaných systémech informačních a automatizačních technologií.