Aktuální vydání

celé číslo

08

2024

Automatizace v potravinářství a farmacii

Měření a regulace průtoku, čerpadla

celé číslo

Flexibilní průmyslové přepínače Siemens nyní i pro procesní automatizaci

Společnost Siemens uvádí na trh novou řadu kompaktních switchů (ethernetových přepínačů) Scalance XF-200BA s rozsahem pracovních teplot od –40 do +70 °C a schválením pro použití v oblastech s nebezpečím výbuchu (zóna 2 podle ATEX a IECEx).

Jednou z jejich velkých výhod je flexibilní použití různých adaptérů fyzického rozhraní. Na výběr je elektrické nebo optické propojení pro jakékoliv typy topologie sítí (linie, hvězda, kruh apod.).

K dispozici jsou dva typy zařízení, Scalance XF204-2BA je univerzální switch pro použití ve všech oblastech průmyslu a Scalance XF204-2BA DNA je „Y-switch“ pro použití zvláště v procesní automatizaci. Funkci „Y-switche“ lze využít pro připojení zařízení typu S2 k plně redundantním systémům R1.

Nové funkce firmwaru umožňují např. využití virtuální sítě (VLAN) pro rozdělení sítě na několik virtuálních sekcí, čímž se omezuje počet zpráv broadcast v síti. Protokoly HRP (Highspeed Redundancy Protocol) a MRP (Media Redundancy Protocol) dovolují dosáhnout větší dostupnosti všech strojů a zařízení v kruhových sítích. Jestliže komunikace selže, dojde v průběhu několika desítek milisekund k přepnutí na redundantní cestu.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: industry.cz@siemens.com, www.siemens.cz/scalance-w730www.siemens.cz/scalance-w770