Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Flexibilita a bezpečnost komunikace: nové průmyslové switche Wago

Nové průmyslové manažovatelné switche (komunikační přepínače) řady 852 od firmy Wago umožňují vytvářet vysoce výkonné redundantní ethernetové sítě určené pro komunikaci v průmyslových řídicích systémech.

 
Jsou dostupné ve dvou typech, z nichž každý má dvě varianty: typ 852-1305 je k dispozici s osmi porty pro metalické kabely 1000Base-T nebo čtyřmi porty pro optické kabely 1000Base-SX/LX a typ 852-303 s osmi porty pro metalické kabely 100Base-TX nebo dvěma porty pro optické kabely 1000Base-SX/LX. Všechny switche lze jednotlivě konfigurovat podle požadavků různých sítí. Nové switche jsou vybaveny rozšířeným souborem bezpečnostních funkcí, jako jsou omezení počtu dynamicky přidělovaných MAC adres, zabezpečení portů povolením připojení jen určených statických MAC adres nebo autentizace uživatelů podle IEEE 802.1x. Dalším nástrojem pro řízení toku dat je IGMP Snooping pro kontrolu vysílání typu multicast a snížení zatížení sítě.
 
Protokoly switchů řady 852 umožňují vytvářet redundantní sítě s rychlým obnovením komunikace po poruše (Rapid Spanning Tree, Dual Homing, Dual Ring, Jet Ring, ERPS v1/v2 nebo Xpress Ring). Každý switch Wago má pro zlepšení dostupnosti sítě záložní zdroj napájení. Tím přispívá k omezení frekvence neplánovaných odstávek průmyslových zařízení, jež bývají spojeny se značnými finančními ztrátami.
 
WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz