Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Firmy ThyssenKrupp a Siemens rozšířily smlouvu o spolupráci

Firmy ThyssenKrupp Industrial Solutions a Siemens rozšířily svou smlouvu o spolupráci v oblasti dopravníkových systémů určených pro doly a těžbu surovin a prodloužily její platnost o další pět let.

 

Požadavky na dopravníkové systémy v dolech a těžebním průmyslu stále rostou, protože suroviny jsou dobývány ve stále odlehlejších a nehostinnějších oblastech, zpřísňují se pravidla související s ochranou životního prostředí a roste tlak na snižování spotřeby energie a růst efektivity. Vytěžené suroviny se mnohdy dopravují na značné vzdálenosti. S tím vším se musí dodavatelé pro těžební průmysl, jako je např. ThyssenKrupp, umět vyrovnat. „Jedinou možností je společně s našimi partnery optimalizovat pohony moderních pásových dopravníků. Proto pokračujeme v osvědčené a vyzkoušené spolupráci s firmou Siemens,“ řekl Jens Michael Wegmann, předseda představenstva divize Industrial Solutions firmy ThyssenKrupp.

 

Pro dopravníky v těžebním průmyslu jsou nezbytné odolné a spolehlivé pohony se snadnou údržbou. „Jsme potěšeni, že budeme moci firmě ThyssenKrupp i nadále dodávat naše osvědčené přímé pohony dopravníků s moderními měniči Sinamics a odolné synchronní motory, které v posledních letech prodělaly velký technický rozvoj,“ řekl Jürgen Brandes, výkonný ředitel divize Siemens Process Industries and Drives. Siemens dodává speciálně pro dopravníky v těžebním průmyslu motory o výkonu 3 až 10 MW současně s příslušnými měniči.

 

Obě společnosti spolupracují již mnoho let a mají za sebou množství úspěšných projektů. Jeden příklad za mnohé: společnost Siemens dodala firmě ThyssenKrupp přímé pohony pro největší dopravníkový systém na světě, který je instalován v dole na měděnou rudu firmy SCC v Cuajone v Peru.

(Bk)