Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Firmy Mitsubishi Electric a Wonderware podepsaly dohodu o spojenectví

Firmy Mitsubishi Electric Corporation (www.mitsubishi-automation.com) a Wonderware (www.wonderware.com), která je součástí inženýrského koncernu Invensys, podepsaly dohodu o softwarovém spojenectví.
 
Software od firmy Wonderware se používá v oblastech vizualizace, analýzy a integrace dat z výrobních procesů a pro využití těchto informací v reálném čase. Podporuje rozhodování na všech úrovních výroby, od výrobních zařízení, přes průmyslové řídicí systémy až po obchodní informační systémy podniků.
 
Mitsubishi, dodavatel programovatelných logických automatů (PLC), hodlá využívat software od firmy Wonderware v kombinaci se svým hardwarem pro dodávky pokročilých automatizačních a informačních systémů pro své zákazníky po celém světě. Wonderware a Mitsubishi budou také spolupracovat na marketingových aktivitách vysvětlujících technickou integraci příslušných produktů a její přínosy pro uživatele.
 
Budou využity tyto softwarové produkty od firmy Wonderware: vizualizační systém Wonderware InTouch, historizační databáze pro provoz v reálném čase Wonderware Historian Server a nástroje pro řízení a analýzu výroby využívající architekturu Wonderware ArchestrA.
 
V návaznosti na globální dohodu byla zahájena těsnější spolupráce i mezi lokálními zástupci obou firem v České republice a na Slovensku. V Praze se uskutečnilo pracovní setkání pod vedením Takashi Kawamury, regionálního ředitele české kanceláře firmy Mitsubishi Electric Europe, B. V., a Zbyňka Červenky, výkonného ředitele firmy Pantek (CS), s. r. o., autorizovaného distributora produktů firmy Wonderware pro ČR a SR (www.pantek.cz). V tiskové zprávě společnosti Pantek (CS) se uvádí, že na tomto jednání byl vyjádřen zájem o spolupráci z obou stran a byly dohodnuty první společné marketingové a vzdělávací aktivity.

(ed)