Aktuální vydání

celé číslo

03

2020

Veletrh Amper

Fórum automatizace a digitalizace

celé číslo

Firma na geografické informační systémy novým členem skupiny Unicorn

Evropská společnost Unicorn Systems, specializující se na rozsáhlé informační systémy a dodávky informační a komunikační techniky, koupila 100% podíl společnosti HSI, spol. s r. o. Skupina Unicorn tak získala jednoho z nejúspěšnějších dodavatelů geografických informačních systémů a systémů pro správu majetku v České republice a na Slovensku. HSI se dlouhodobě specializuje zejména na oblast energetiky a telekomunikací. Unicorn Systems touto akvizicí posiluje svou pozici na trhu řešení pro energetické a telekomunikační společnosti.

 
Odbornost společnosti Unicorn bude touto akvizicí posílena týmem firmy HSI s dlouholetou zkušeností v oblasti geoinformatiky, která je nedílnou součástí moderních informačních systémů. HSI, která zůstane i nadále samostatnou společností, získá přístup ke znalostem a kompetencím specialistů na rozsáhlé informační systémy z Unicorn Systems. Propojením vývojových týmů i jejich znalostí a zkušeností budou moci klienti obou společností efektivně využívat geoinformatiku.
 
Podle Jana Konráda, člena představenstva Unicorn Systems, umožní geografické informační systémy nabízet nové typy služeb při správě infrastruktury v energetice a bankovnictví i též dosáhnout významných úspor při správě majetku. S příchodem internetu věcí bude využívání zmíněných systémů ještě významnější. Pro firmu HSI je podle vyjádření jejího jednatele a ředitele Miroslava Kaňky důležité, že může díky spojení se společnosti Unicorn nabídnout integraci svých systémů do komplexní infrastruktury, pronikat na evropské trhy a rozšířit svou působnost i mimo tradiční energetiku a telekomunikace.
(ed)