Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Firma FCC Průmyslové systémy obdržela certifikát ISO 9002

Automa 1/2000

[tisková informace firmy FCC Průmyslové systémy]

Firma FCC Průmyslové systémy obdržela certifikát ISO 9002

Obr. 1.

Firma FCC Průmyslové systémy zdárně ukončila zavádění systému řízení jakosti podle normy ČSN EN ISO 9002 a úspěšně prošla certifikačním auditem renomované společnosti CERT-ACO.

V roce 1995 byly v rámci holdingu firem FCC vyčleněny aktivity spojené s průmyslovou elektronikou. Těmito aktivitami se začala zabývat nově založená společnost FCC Průmyslové systémy. Hlavní myšlenka jejího působení zůstává stejná od roku 1990: dodávat značkové komponenty pro systémy průmyslového řízení v přímém zastoupení výrobce a poskytovat pro ně kvalitní technickou i obchodní podporu.

Zmiňovaná společnost působí v několika oblastech, které tvoří provázaný celek, pokrývající podstatnou část požadavků na hardware řídicích systémů. Dodává průmyslovou výpočetní techniku ADVANTECH, včetně měřicích a komunikačních PC kart a populárních modulů ADAM. Zastupuje německou firmu Pepperl+Fuchs, která je vedoucím výrobcem v oboru senzoriky. Od stejného výrobce poskytuje sortiment zařízení pro automatizaci v prostředí s nebezpečím výbuchu a komunikační prostředky pro průmyslové sběrnice typu fieldbus. Jako zástupce švédské firmy Westermo Teleindustri nabízí převodníky a modemy pro průmyslové datové sítě. Tento sortiment doplňuje vlastními výrobky, převážně z oblasti datových komunikací v síti GSM.

FCC Průmyslové systémy v současné době působí na třech místech v České republice: v Praze, v Ústí nad Labem a v Brně. Při slavnostním předání certifikátu hovořil ředitel firmy Ing. Otto Havle, CSc., i o výhledech do budoucnosti. Po letošním velmi úspěšném roce chystá společnost další expanzi. K plánovanému rozšíření činnosti významnou měrou jistě přispěje i získaný certifikát, jenž firmě umožní další prohloubení spolupráce s nadnárodními společnostmi a širší účast na dodávkách v oblasti zahraničních investic. V rámci plánované expanze se společnost rozšíří i personálně. Rozvoje se dočká servisní a expediční zázemí společnosti v Ústí nad Labem, kde se rozhoduje o kvalitě a rychlosti dodávek. Posílena budou i ostatní pracoviště, jež přibližují prodejní a technickou podporu zákazníkům a partnerům firmy na celém území republiky.

Získání certifikátu ISO 9002 je významným okamžikem ve vývoji firmy, avšak úsilí o neustálé zdokonalování systému řízení jakosti tím nekončí. Společnost FCC Průmyslové systémy nepoleví ve své snaze o co nejkvalitnější uspokojování potřeb zákazníků a bude systém řízení jakosti dále rozvíjet.