Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Firma Emerson dodala půlmiliontý Coriolisův průtokoměr Micro Motion

číslo 12/2006

Firma Emerson dodala půlmiliontý Coriolisův průtokoměr Micro Motion

Firma Emerson Process Management před nedávnem slavnostně předala společnosti Anheuser-Busch půlmiliontý průtokoměr Micro Motion, a potvrdila tak trvale vedoucí postavení těchto průtokoměrů na světovém trhu.

Za firmu Emerson předal půlmiliontý přístroj Jeffu Steinhartovi, viceprezidentu oddělení Engineering společnosti Anheuser-Busch, v sídle této společnosti v St. Luis ve státě Missouri v USA, prezident divize Micro Motion Tom Moser společně s viceprezidentem divize Micro Motion pro obchod a marketing Nealem Ingramem (obr. 1).

Obr. 1.

Obr. 1. Slavnostní předání půlmiliontého Coriolisova průtokoměru Micro Motion

Jeff Steinhart poté uvedl: „Základem úspěchu společnosti Anheuser-Busch je naše zásada dodávat pouze prvotřídní výrobky. Přesnost a spolehlivost Coriolisových průtokoměrů Micro Motion jsou stěžejní faktory, které nám umožňují tuto kvalitu zajistit.„

Coriolisovy průtokoměry Micro Motion s více než tisícem patentů poskytují uživatelům nejvyšší možnou přesnost měření hmotnostního průtoku, objemového průtoku, hustoty a teploty kapalin, kalů a plynů – a to vše v jediném přístroji. Od průkopnických počátků v roce 1977 společnost Emerson výrobky Micro Motion průběžně zdokonaluje, aby svým zákazníkům vždy nabídla více než ostatní světoví výrobci. Milníkem v činnosti firmy je právě půlmiliontý průtokoměr, předaný v době, kdy firma uvádí na trh další generaci Coriolisových průtokoměrů (viz článek (sk): Inovace Coriolisova průtokoměru, Automa 10, str. 28–30).

Kromě bezkonkurenčního postavení v počtu instalovaných Coriolisových průtokoměrů, který je vyšší než celkový počet průtokoměrů všech ostatních značek, zaujímá společnost Emerson vedoucí pozici také na poli odborných znalostí a zkušeností v oblasti využití této techniky, které pomáhají zákazníkům používat průtokoměry tak, aby jim přinášely co nejvyšší efektivitu a ziskovost procesů.

„Naším cílem je stát se prvním dodavatelem kompletních řešení – zařízení pro měření průtoku Coriolisovým průtokoměrem společně s odborným servisem a odbornou podporou s celosvětovou působností,„ řekl při slavnostním předávání půlmiliontého průtokoměru Tom Moser.

Coriolisovy průtokoměry Micro Motion jsou jednou z klíčových komponent digitální architektury PlantWeb® firmy Emerson.

(Emerson Process Management)