Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Firma Distrelec na veletrhu MSV 2009 v Brně

Na letošním odborném veletrhu MSV v Brně představí zásilková firma Distrelec nový elektronický katalog (www.distrelec.com) s kompletním přehledem nabízených produktů. Obsáhlý výběr různých zařízení pochází od zhruba šesti stovek výrobců, kteří působí v oborech elektronika, elektrotechnika, měřicí technika, automatizace a tlakovzdušná technika. Nabídku doplňuje výběr nářadí a ostatního příslušenství. Jednotlivé výrobní oblasti se průběžně rozšiřují a prohlubují a podle poptávky se katalog rozrůstá o další skupiny výrobků. Zejména zákazníci, kteří dbají na příznivé ceny, najdou nyní v elektronickém obchodě firmy Distrelec aktuální týdenní výhodné nabídky. Vedle elektronického katalogu lze celý sortiment najít v tištěném katalogu firmy Distrelec. Standardní dodací lhůta je 48 hodin.
 

Multimetr z katalogu Distrelec

 
Elektrikáři v katalogu najdou pestrou nabídku multimetrů. Funkcemi i vzhledem zaujme grafický digitální multimetr MTX3282 s podsvětelným displejem (obr. 1) s rozlišením 160 × 160 bodů. Přístroj měří skutečnou efektivní hodnotu napětí až do 1 000 V DC a 750 V AC (přesnost 0,3 % z čtené hodnoty + 40 digitů) a proudu až 20 A (přesnost 0,3 % z čtené hodnoty + 30 digitů). Velký grafický displej LCD zobrazuje naměřenou hodnotu s rozlišením až 100 000 digitů v kombinaci s grafickým zobrazením trendu. Do paměti přístroje se vejde až 6 500 naměřených hodnot, takže může být využíván také jako záznamník dat (datalogger). Multimetr dovoluje zaznamenávat čtyři parametry současně s periodou 1 s až 24 h.
Rozměry přístroje ve velmi pohodlném výklopném provedení jsou 85 × 44 × 180 mm. Režimy měření lze volit jednou rukou pomocí měřicího přepínače s osmi tlačítky. Multimetr je vybaven rozhraním RS-232 pro přenos dat a kalibraci přístroje, kterou lze provést bez otevření jeho pouzdra.
(Distrelec)
 
Obr. 1. Multimetr MTX3282 ve výklopném provedení