Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

FANUC Czech bude mít novou budovu

V pondělí 21. října 2019 byla za přítomnosti významných představitelů společnosti FANUC zahájena výstavba nové budovy společnosti FANUC Czech. Plánovaná budova za 20 mil. eur o užitné ploše 6 500 m2 vyroste v areálu Nord park v Praze 9 – Horních Počernicích. Dokončena má být ve druhé polovině roku 2022.

Na základní kámen budovy poklepali významní představitelé společnosti FANUC, generální ředitel Fanuc Europe Shinichi Tanzawa, viceprezident Fanuc Europe Marco Delaini a generální ředitel Fanuc Czech Petr Duchoslav. Přítomni byli také zástupci stavebních a developerských společností Thomas Kienle (Expert European Real Estate Projects) a Ing. Tomáš Höfner (prokurista D&D Reality Nord).

Fanuc Czech dodává průmyslové roboty, řídicí systémy CNC a stroje CNC a působí jako zastoupení pro celou střední a východní Evropu. Shinichi Tanzawa vyzdvihl význam firmy Fanuc Czech pro rozvoj společnosti FANUC v tomto regionu. Budova je naplánována velkoryse, aby byla reprezentativním sídlem. Poskytne dostatek prostoru pro veškeré služby zákazníkům a přispěje k motivaci zaměstnanců firmy. Společnost FANUC očekává ve střední a východní Evropě rostoucí poptávku po robotech vzhledem k nedostatku pracovníků výroby.       

(ev)