Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Evropská konference MESA 2011

Evropská konference sdružení MESA (www.mesa.org), letos již desátá, se bude konat 9. a 10. listopadu 2011 v Utrechtu (Nizozemí). Téma je letos Oblačno s možností zisku. Vynikněte. Dosáhněte provozní excelentnosti v reálném čase.
 
Téma „oblačno s možností zisku“ má uvozovat situaci, že globální ekonomika má podobně jako počasí při přechodu bouřkové fronty obtížně předvídatelný vývoj s velmi rychlými změnami. Schopnost v reálném čase kontrolovat a řídit náklady, kvalitu a ziskovost výroby je v takové situaci významnou konkurenční výhodou.
 
Speciální téma, o němž bude na konferenci hovořit mj. ředitel profesně-sociální sítě LinkedIn, je význam sociálních sítí
pro průmysl.
 
Samozřejmě se bude hovořit také o tradičních tématech spojených s MES a řízením výroby: o sběru dat, automatické tvorbě hlášení o výrobě (tzv. reportů) nebo zabezpečení informačních systémů v situaci, kdy i snímače z provozní úrovně řízení výroby mají přístup na web. Řečníci se zaměří na to, aby vysvětlili, které strategie a postupy řízení výroby nejlépe odpovídají nejisté ekonomické situaci a připravují základ pro zlepšení konkurenceschopnosti.
 
Před konferencí, 7. a 8. listopadu 2011, bude uspořádán seminář MESA Certificate of Awareness (CoA) for MES/MOM z celosvětového vzdělávacího programu MESA.
 
Předběžný program a všechny další informace o konferenci jsou dostupné na http://euconference.mesa.org.
 
Pro zájemce, kteří by se chtěli zúčastnit jen vzdělávacího semináře a nikoliv konference, připravuje MESA seriál seminářů i v dalších městech Evropy, nám nejblíže (se stejným programem a rozsahem jako v Utrechtu) 24. a 25. listopadu 2011 v Norimberku (SRN).
 

(Bk)