Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Euchner ESL – dveřní madlo s integrovaným bezpečnostním transpondérovým spínačem

Multifunkční dveřní madlo ESL od firmy EUCHNER je určeno pro ochranu a monitorování bezpečnostních dveří, krytů a klapek na strojích a výrobních linkách.

 
Skládá se z vlastního madla a integrovaného bezpečnostního spínače, využívajícího unikátně kódované transpondéry RFID. Jde tedy o blokovací zařízení, které je vybaveno aktuátorem (ovladačem) s vysokou úrovní kódování podle ČSN EN ISO 14119. U takových bezpečnostních prvků nejsou nutná dodatečná opatření, která by zabránila jejich ochromení rozumně předvídatelným způsobem, např. není nutné je montovat skrytě nebo mimo dosah obsluhy. Úroveň bezpečnostních vlastností podle ČSN EN ISO 13849-1 je PL e (kategorie struktury bezpečnostních částí ovládacího obvodu 4).
 
Bezpečnostní spínač je integrován v robustním celokovovém pouzdře, které je konstruováno tak, aby mohlo být používáno také jako doraz dveří. V pouzdře je navíc instalována zámková vložka – tou lze madlo uzamknout a zabránit tak neautorizovaným osobám otevřít dveře a zastavit stroj nebo linku.
 
Integrovaná elektronika CES-AR s polovodičovými výstupy OSSD, které pomocí testovacích pulzů umí detekovat zkraty na bezpečnostních výstupech, umožňuje zapojit až dvacet systémů ESL (nebo jiných s elektronikou AR) do série. ESL má také dvě indikační LED, zobrazující stavové a diagnostické informace.
 

EUCHNER electric, s. r. o., tel.: +420 533 443 150, e-mail: info@euchner.cz, www.euchner.cz