Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

ETXexpress-SC Computer-on-Module nově i s procesorem Intel Celeron

Společnost Kontron rozšířila svou nabídku jednotek COM Express ETXexpress-SC Computer-on-Module o tři typy na dolním konci rozsahu výpočetního výkonu s cenově výhodnými dvoujádrovými procesory Intel Celeron a řadičem Intel HM65 Platform Controller Hub. Po doplnění o nové verze jsou nyní jednotky Kontron ETXexpress-SC založené na procesorech Intel s monolitickou mikroarchitekturou k dispozici v devíti výkonnostních úrovních v provedení s rozložením kontaktů Type 2 a Type 6.
 
Nové jednotky Computeron-Module s procesorem Intel Celeron jsou vhodné pro úlohy, kde jsou požadovány výpočetní výkon dvoujádrového procesoru a náročné grafické funkce, ale nejsou třeba další funkce procesorů Intel Core i3/i5/i7. Zajímavou funkcí je možnost přepnout modul do stavu S5 Eco microampere s velmi malou spotřebou, dvěstěnásobně nižší než v běžném režimu S5.
 
Moduly se vyznačují širokou paletou grafických funkcí a rozhraní: mají DDI (Digital Display Interface) pro SDVO, DisplayPort a DVI/HDMI a k tomu navíc rozhraní pro CRT a jeden dvoukanálový výstup LVDS 18/24 bitů. Umožňují cenově výhodně realizovat systémy s několika displeji, a jsou proto vhodné pro úlohy, které jsou současně náročné na grafiku a cenově citlivé. Jde např. o digitální reklamní a informační panely a grafické náročné jednotky HMI v průmyslové automatizaci nebo v lékařské technice.
 
Kontron East Europe, e-mail: pavel.boehm@kontron.cz, tel.: +420 378 775 477, +420 736 701 707