Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Ethernetové přepínače

Nová skupina produktů řady 852 firmy WAGO nabízí rozsáhlé, škálovatelné řešení pro síťovou infrastrukturu – od jednoduchého přepínače (switch) po univerzální konfigurovatelná komunikační zařízení pro Ethernet.
 
Nabídka zahrnuje switche pro Ethernet s pěti a osmi porty 10/100BaseTX a osmiportový switch se dvěma dalšími porty pro moduly k připojení optických kabelů SFP (Small Form Pluggable). Řadu završuje konfigurovatelný switch pro Ethernet se sedmi porty 10/100BaseTX a dvěma porty SFP 100Base-FX. Pro obě verze s porty SFP jsou k dispozici doplňkové moduly s rozhraními pro různá optická vlákna.
 
Všechny moduly jsou navrženy do průmyslových podmínek. Jsou opatřeny robustním krytem, redundantním napájením s rozsahem napájecího napětí 9 až 48 V a sledováním funkčnosti. Funkce alarmu lze aktivovat spínači DIP. K dispozici jsou jak funkce Auto Negotiation a Auto MDI/MDIX (crossover) na všech portech 10/100BaseTX, tak režim přepínání Store-and-Forward. Všechna zařízení jsou plně kompatibilní se standardy IEEE 802.3, 802.3u.
 
Konfigurovatelná verze nabízí rozličná nastavení, mimo jiné Xpress Ring. Jeho pomocí lze nakonfigurovat redundantní kruh (ring), který při výpadku primárního spojení umožňuje rekonfiguraci za méně než 50 ms. Chyby mohou být kromě toho hlášeny e-mailem.
 

WAGO Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 142, e-mail: ondrej.dolejs@wago.com, www.wago.cz