Aktuální vydání

celé číslo

03

2020

Veletrh Amper

Fórum automatizace a digitalizace

celé číslo

EPLAN – Vault Connector propojuje projektování elektrotechniky a mechanických dílů

Společnosti CAD Studio a Eplan vyvinuly nový program propojující elektroprojektový systém EPLAN se systémy Autodesk Vault a ERP. Integrační nástroj EPLAN – Vault Connector propojuje prostředí projektování elektrotechnických zařízení EPLAN Electric P8 se systémem pro správu dokumentů Autodesk Vault (PDM) a s podnikovými programy ERP. Propojením vznikne jedinečný systém pro úzkou spolupráci pracovníků elektrokonstrukce a mechanické konstrukce

se správou projektů a schémat v centralizovaném systému PDM. Součástí systému je také jednotná správa mechatronických kusovníků a jejich napojení na obchodní procesy ERP.
 
„EPLAN – Vault Connector je nejen u nás, ale i ve světě jedinečný nástroj, který propojuje platformu Eplan se světem nástrojů CAD a PDM značky Autodesk a usnadňuje konstruktérům on-line spolupráci s podnikovým systémem ERP,“ komentuje Radomír Žvak, obchodní ředitel firmy CAD Studio. „Integrace platformy EPLAN do různorodého prostředí ERP/PDM/PLM zajišťuje transparentnost v procesu vývoje výrobku a umožňuje mezioborovou spolupráci napříč celou firmou s cílem dosažení vyšší efektivity v procesech projektování,“ dodává Petr Pospíšil, jednatel firmy Eplan.
 
Na uvedení aplikace navázal úspěšný seminář pořádaný společnostmi Eplan a CAD Studio v Jihlavě. Účastníci se mohli podrobně seznámit s přínosy tohoto nového propojení světa elektrotechniky a světa mechaniky.
(ed)