Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

EPLAN Data Portal překonal hranici jednoho milionu stažení

Rekordní počet stažení z portálu EPLAN Data Portal v průběhu června potvrzuje, jak nepostradatelná jsou pro projektanty dobře připravená data. V červnu 2016 si uživatelé stáhli přes jeden milion souborů dat zařízení nebo komponent a vzestupný trend neustále pokračuje. To je jasným signálem, jak velká je poptávka po datech výrobců a jak významná je v oblasti projektování integrace dat.

 

Pro Eplan jako poskytovatele řešení je to vlastně malá senzace: jeden milion stažení v pouhých 31 dnech. To nečekali ani vývojáři společnosti Eplan, když před osmi lety Eplan Data Portal vytvořili. Zájem uživatelů je mimořádně velký. Díky snadné integraci prověřených aktuálních dat pouhým přetažením myší do projektu ušetří Eplan Data Portal spoustu drahocenného času. Aktuálně je v portálu dostupných 620 000 souborů dat zařízení a přes 1,2 milionu konfiguračních variant. Zájem o prověřená produktová data, která mohou být využívána během celého procesu vývoje výrobků, zvyšuje také současné zaměření na produkty a řešení kompatibilní s koncepcí průmyslu 4.0.

 

Na celém světě probíhají intenzivní jednání s výrobci komponent, kdy cílem je získat další významné podniky z průmyslové oblasti. Eplan Data Portal zatím poskytuje data 147 výrobců, ale tento počet neustále roste. Jen v letošním roce firma Eplan přivítala 33 nových výrobců – to odpovídá 29% nárůstu. Jsou mezi nimi světoznámá jména jako Belden Cable, Cisco, Hyundai Heavy Industryies, LSIS, TE Connectiviy, Wittenstein a Yokogawa. Kompletní seznam je v tab. 1.

 

Závěrem

Uživatelé oceňují širokou škálu produktových dat a využívají EPLAN Data Portal při každodenním projektování. S touto vynikající odezvou u projektantů z celého světa se portál dále rozvíjí a stává se nepostradatelným zdrojem produktových dat v mezinárodním měřítku.

(EPLAN ENGINEERING CZ)

 

 

Obr. 1. Eplan Data Portal obsahuje datové soubory produktů od 147 výrobců a jejich počet neustále roste

 

Tab. 1. Noví partneři Eplan Data Portal za rok 2016

ATR Industrie Elektronik 

Autosen 

Belden Cable 

Cardiff Cable 

Cisco 

Degson Electronics 

Dorou Cable 

ECHU Wire and Cable 

Eurotherm 

HIWIN 

Hyundai Heavy Industries 

IDS GmbH 

IFSYS 

JITE Inc. 

Lanbao Sensing Technology 

LSIS 

MCU 

Microsens 

Powerohm Resistors 

Procentec 

Prysmian Group 

Sassin 

SCED Electronics 

Schrack 

Service Wire 

Sinomags 

Shanghai Sodron Automation 

SUPU Electronics 

TE Connectivity 

TELE Haase 

Tornado Modular Systems 

Wittenstein 

Yokogawa