Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Endress+Hauser úspěšně proniká na čínský trh

číslo 2/2006

Endress+Hauser úspěšně proniká na čínský trh

Společnost Endress+Hauser Group (E+H) otevřela koncem loňského roku v Šanghaji nové moderní obchodní, servisní a školicí středisko. Rychle rostoucí čínský trh s technikou pro řízení spojitých procesů je zde obhospodařován více než 190 pracovníky, spolupracujícími s dalšími čtrnácti obchodními kancelářemi rozmístěnými po celé zemi. Při příležitosti slavnostního otevření nového střediska k tomu Klaus Endress, generální ředitel společnosti, řekl: „Slíbili jsme našim zákazníkům, že jim budeme nablízku – všude na světě. Tento náš krok dokazuje, že za svým slibem stojíme.„ Nová budova s celkovou podlažní plochou 6 400 m2, postavená během pouhých devíti měsíců, stojí na dvouhektarovém pozemku v Shanghai Zizhu Science-Based Industrial Parku na okraji východočínské metropole.

V Číně je E+H aktivní již mnoho let. Její zastoupení se od roku 1994 rozrůstá v průměru o více než 30 % ročně. S rozšiřující se poptávkou po automatizační technice a řešeních v Číně je tento růst jakoby bez hranic. Společnost je zde jedním z nejvýznamnějších dodavatelů měřicí a řídicí techniky pro spojité technologické procesy, který je oceňován nejen pro kvalitu svých výrobků, ale i pro vynikající úroveň technické podpory a servisu. Zákazníky místního zastoupení E+H jsou z 90 % čínské firmy, především z odvětví chemie a petrochemie, vodárenství, čištění odpadních vod a těžby a zpracování surovin. Vedle zájmu o služby roste i zájem o automatizační řešení např. v oblasti průmyslových komunikačních sítí anebo správy úložišť kapalných produktů.

Součástí vize E+H v Číně je také vybudování vlastních výrobních závodů přímo na místě. Klaus Endress k tomu vysvětluje: „Je to jediný způsob, jak rychle a pružně vyhovět požadavkům zákazníků. Současně tím zabezpečujeme pracovní místa v našich závodech v Evropě.„ V Suzhou, asi 100 km na západ od Šanghaje, se již od prosince 2003 vyrábí průtokoměrná technika. V budoucnu se zde budou vyrábět také převodníky tlaku, teploty a výšky hladiny a analytická technika.

(sm)