Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Elektronický snímač tlaku s analogovým vstupem

číslo 2/2004

Elektronický snímač tlaku s analogovým vstupem

Elektronický snímač tlaku se spínacím výstupem a s analogovým vstupem od firmy ifm-electronic je určen především pro upínací hydraulické systémy obráběcích strojů a k hlídání průchodnosti filtrů nebo propustí. Vzhledem k proměnným tlakům v upínacích hydraulických systémech obráběcích strojů je výhodná možnost posouvat jeho spínací bod elektronicky podle postavení ventilu externím analogovým signálem.

Obr. 1.

Spínací výstup je aktivován při překročení nastavené hodnoty analogového výstupu. Tak lze snadno monitorovat rozdíly tlaku v místech, která jsou od sebe velmi vzdálená.

Senzor má desetisegmentový čtyřmístný displej z LED a konektorové propojení s pozlacenými kontakty. Spínací stav signalizují LED; senzor má dva programovatelné spínací výstupy. Kryt senzoru je z ušlechtilé oceli. K dispozici jsou čtyři typy senzorů s měřicím rozsahem do 25 MPa a přípustným přetlakem 40 MPa (destrukční tlak je až 85 MPa). Životnost senzoru je 100 milionů cyklů. Napájecí napětí je 20 až 30 V DC, proudová zatížitelnost 2 × 250 mA. Snímače mají ochranu proti zkratu, přepólování a přetížení. Funkci snímače monitoruje hlídací obvod (watchdog). Snímač lze použít pro média do teploty 80 °C. Krytí snímače je IP67.

Na zvláštní objednávku lze dodat různé druhy propojovacích kabelů.

ifm electronic, http://www.ifm-electronic.com, e-mail: info.cz@ifm-electronic.com

Inzerce zpět