Aktuální vydání

celé číslo

05

2021

Perspektivy automatizace, umělá inteligence v automatizaci; prostředky automatizace v době lockdownu
celé číslo

ELECTRONICA 2000 s důrazem na embedded systémy

Automa 8/2000

(vc)

ELECTRONICA 2000 s důrazem na embedded systémy

Ve světě největší a nejvýznamnější odborný veletrh elektronických součástek a stavebních prvků Electronica je v Mnichově pořádán každý druhý rok. Střídá se vždy v listopadu s veletrhem elektronické výroby Productronica. Minulého ročníku Electronica 98 se na užitné výstavní ploše 140 000 m2 zúčastnilo 3 100 vystavovatelů a navštívilo jej více než 100 000 zájemců.

Obr. 1.

Letošní, 19. veletrh Electronica 2000 se bude konat ve dnech 21. až 24. listopadu již v patnácti výstavních halách nového výstaviště, včetně dobudovaných pavilonů C1 a C2. Na užitné ploše 160 000 m2 se jej zúčastní více než 3 500 vystavovatelů.

S velmi rychlým rozvojem spotřební, průmyslové, automatizační, komunikační, počítačové, zabezpečovací a nejrůznější jiné elektroniky se rychle mění konstrukční uspořádání výrobků a jejich součástkové základny. Proto v každém ročníku prochází změnou i veletržní nomenklatura a přibývají vystavovatelé i návštěvníci. Celkově by měl letos veletrh ukázat, že vývoj elektronických výrobků a technologií začíná být v jiných zemích světa rychlejší než v USA a Japonsku.

V nomenklatuře veletrhu jsou letos opět polovodičové součástky, desky plošných spojů, elektromechanické stavební dílce, kabely, vodiče, konektory, monitory, klávesnice, pasivní součástky, záložní zdroje, spínané zdroje a měniče, transformátory, pohony a mnoho dalších elektrotechnických komponent, včetně služeb pro elektrotechnickou výrobu a softwarových nástrojů pro návrh elektrotechnických zařízení. Novým veletržním sektorem a zvláštním „lákadlem“ bude letos nabídka v rychle rostoucí – až o 50 % ročně – oblasti vestavných (embedded) systémů, soustředěná do pavilonu A3. Pořadatelé tak nabízejí příležitost k setkání vývojářů a dodavatelů nejnovějšího vestavného hardwaru i softwaru s těmi, kdo zákaznické vestavné prostředky potřebují k řízení svých výrobků všeho druhu.

Dále bude v pavilonech A3 a C1 zřízena informační aréna electronica, umožňující výrobcům a uživatelům elektroniky účastnit se volných diskusí. V aréně pavilonu C1 se na pódiu Ústředního svazu elektroniky a elektronického průmyslu (ZVEI) budou střídat mezinárodní referáty a diskuse o trendech v elektrotechnické výrobě.

Veletrhu Electronica 2000 se opět zúčastní na výstavní ploše asi 120 m2 naše firmy Tesla Blatná, Tesla Jihlava, Tesla Lanškroun, Lamirel PCB Europe Jičín, Magnety Světlá Hora, Eltec CZ a Czechinvest Praha.

Další informace o veletrhu a výstavním programu lze získat na www.electronica.de. Veletržní společnost Messe München má zájem, aby si expozice opět přijel prohlédnout co největší počet zájemců. Proto prostřednictvím svého výhradního zástupce pro ČR, jehož adresa je uvedena v inzerátu na této straně, dává do předprodeje zlevněné katalogy a vstupenky, které opravňují k bezplatné jízdě mnichovskou MHD z města na výstaviště a zpět. Od hlavního nádraží jedou vlaky linek metra U2 a U7 v intervalu pěti minut a jízda trvá asi 17 minut.