Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Eaton představuje interaktivní UPS 5P

Společnost Eaton Elektrotechnika, s. r. o., uvedla na trh záložní zdroj napájení UPS 5P, který pracuje s až 98% energetickou účinností a je vhodný pro napájení serverů, síťových přepínačů, směrovačů (router), datových úložišť a malých datových center s příkonem do 1 550 V·A. S použitím intuitivního grafického displeje umožňuje jednoduchou a efektivní správu spotřeby elektřiny.

Do nynějška bylo těžké nalézt malé UPS optimalizované pro použití ve virtualizovaných prostředích. Záložní zdroje řady 5P a 5PX mohou díky integraci se softwarem Intelligent Power Software pracovat v platformách Citrix XenServer, Microsoft SCVMM, Red Hat a dalších platformách Xen typu open source. To dovoluje při výpadku napájení z elektrorozvodné sítě provést za chodu automatickou a transparentní migraci zasažených virtuálních strojů na funkční hardware. Rovněž lze při dlouhodobém výpadku regulérně odstavit zasažené počítače, virtuální stroje a servery.

Výjimečně vysoká provozní účinnost UPS, až 98 %, minimalizuje jak náklady na elektřinu, tak požadavky na chlazení. Integrována je funkce měření spotřeby v kilowatthodinách. Jednotlivé části zátěže lze ovládat samostatně a při výpadku napájení z rozvodné sítě je možné odpojit méně důležitou zátěž, a prodloužit tak dobu zálohování. UPS 5P je k dispozici ve výkonovém rozsahu od 650 do 1 550 V·A. Na výstupu dodává čistě sinusové napětí, vhodné pro napájení i těch nejcitlivějších zátěží, včetně serverů s aktivní korekcí účiníku.

Eaton Elektroechnika, s. r. o., tel.: 267 990 400, e-mail: elektrotechnikaCZ@eaton.com, www.eatonelektrotechnika.cz