Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

E+H položila základ k dalšímu rozvoji

číslo 4/2005

E+H položila základ k dalšímu rozvoji

Společnost Endress+Hauser Group (E+H), přední světový dodavatel měřicí techniky a automatizačních řešení pro technologické procesy, položila ve svém hlavním sídle v Reinachu ve Švýcarsku slavnostně základní kámen nového centra nazvaného Sternenhof. Generální ředitel společnosti Klaus Endress označil přitom novou stavbu za počin dále posilující vazbu současné celosvětově působící společnosti na basilejský region, ze kterého vzešla a ve kterém hodlá i nadále intenzivně provozovat své obchodní i výrobní aktivity. V okolí Basileje E+H nyní zaměstnává přibližně 3 400 pracovníků, tj. více než polovinu celkového počtu zaměstnanců společnosti, z nichž více než 800 sídlí přímo v Reinachu.

Do nového komplexu tří navzájem propojených budov se dvěma podzemními a čtyřmi nadzemními podlažími v ceně asi 30 milionů eur, jehož výstavba započala demolicí staré zástavby v létě roku 2004, by se koncem roku 2006 mělo nastěhovat asi 425 pracovníků. Na hrubé podlahové ploše větší než 19 500 m2 budou pro ně i návštěvníky E+H připraveny moderní kancelářské, přednáškové, jednací, školicí a výstavní prostory a předváděcí laboratoře i odpovídající sociální zázemí. Celkem najdou v centru své místo čtyři společnosti skupiny E+H, dosud působící na různých místech v Reinachu, mezi nimi švýcarská marketingová společnost Endress+Hauser Metso AG, Endress+Hauser Process Solutions AG, specializovaná na softwarová řešení, projekty a inženýrské služby, a nová, dosud neexistující marketingová a obchodní společnost, která se bude starat o nové trhy.

Z celkového pohledu je také důležité, že nové centrum je budováno podle velmi přísného švýcarského standardu s názvem Minergie, který garantuje maximální ohleduplnost stavby jako celku, tj. její konstrukce i provozu, k životnímu prostředí. Způsob, jakým E+H pojímá svou přítomnost v regionu, je tak následováníhodným příkladem zodpovědného přístupu podnikatelské sféry k současným potřebám občanské společnosti. Další informace lze nalézt na http://www.endress.com
[Tisková zpráva E+H, 18. března 2005.]

(sm)