Aktuální vydání

celé číslo

05

2021

Perspektivy automatizace, umělá inteligence v automatizaci; prostředky automatizace v době lockdownu
celé číslo

Dvě akvizice společnosti ABB

Akvizicí francouzské softwarové firmy Newron System (www.newron-system.com) rozšiřuje společnost ABB své aktivity na trhu automatizace budov. Newron System, se sídlem v Toulouse a ročními tržbami nižšími než 10 milionů dolarů, se zabývá vývojem softwaru pro automatické řízení budov, který prodává prostřednictvím koncových distributorů a instalačních firem. Její software umožňuje vzájemnou komunikaci a řízení jednotlivých zařízení, jako jsou ovladače žaluzií nebo osvětlení.

Druhou akvizicí společnosti ABB je odkoupení turecké společnosti ELBI Elektrik, kterou dosud vlastnila investiční firma Ahlström Capital. Smyslem akvizice je zlepšit v Turecku postavení ABB v oboru výrobků pro nízké napětí a rozšířit dosavadní činnost ve východní Evropě. Společnost ELBI Elektrik má sídlo v Istanbulu a zaměstnává přibližně 450 lidí. Zabývá se konstrukcí a výrobou elektroinstalačního materiálu pro turecký trh a prostřednictvím vlastní prodejní organizace vyváží výrobky i do východní Evropy. Doplněním současného sortimentu elektroinstalačního materiálu o výrobky ELBI Elektrik bude společnost ABB schopna dodávat na evropské trhy, na které s nynější nabídkou výrobků neměla přístup.

Společnosti Newron a ELBI Elektrik budou začleněny do oboru elektroinstalačního příslušenství v rámci divize ABB Výrobky pro nízké napětí.                                       

(ed)