Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Dvě akvizice firmy National Instruments

Společnost National Instruments koncem května oznámila akvizici firmy Phase Martix, která se specializuje na vývoj a výrobu přístrojů na testování radiofrekvenčních a mikrovlnných signálů. Společnost National Instruments již deset let dodává modulární přístroje PXI a značně investuje do vývoje platformy PXI RF, aby svým zákazníkům pomohla vybudovat rychlejší a efektivnější systémy určené k testování radiofrekvenčních a vysokofrekvenčních zařízení. Akvizice firmy Phase Matrix se významně odrazí ve zlepšených funkcích produktů NI pro testování radiofrekvenčních a mikrovlnných signálů. Frekvenční rozsah přístrojů firmy National Instruments se rozšíří nad 26,5 GHz.
 
National Instruments oznámila také podpis smlouvy o převzetí společnosti AWR, která je předním dodavatelem softwaru pro automatické navrhování elektronických komponent pro radiofrekvenční a vysokofrekvenční přenos. Komponenty jsou určeny pro komunikační a testovací zařízení používaná v odvětvích polovodičů, letectví a obrany. Podle smlouvy bude AWR působit pod vedením současných manažerů a pod svým názvem jako pobočka plně vlastněná společností National Instruments.
 
Touto akvizicí se zlepší integrace navrhování zkoušek a vlastního testování radiofrekvenčních a bezdrátových systémů. Tuto integraci vyžadují rychlé vývojové cykly a rostoucí složitosti uvedených přístrojů. Návrháři radiofrekvenčních systémů budou schopni ověřovat své simulace skutečnými výsledky z měření. Zkrátí se doba potřebná ke zkoušení a zlepší se znovupoužitelnost zkoušek. Těsnou integrací návrhových nástrojů firmy AWR se softwarem a hardwarem NI se významně zlepší produktivita zkoušení díky propojení mezi návrhem, ověřováním a výkonnými testovacími funkcemi.

(ev)