Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Dva nové moduly pro automatizaci

číslo 4/2002

Dva nové moduly pro automatizaci

Obr. 1.

V tomto příspěvku představíme dva nové produkty renomované společnosti Phoenix Contact. První je univerzální napájecí modul s velmi malou konstrukční šířkou, druhý je multiplexor pro normované analogové signály.

Mimořádně úzké zdroje napájení

Pro konstrukční šířku pouhých 22,5 mm jsou moduly MINI-PS-120-230AC/24DC/0,65 vhodné zejména pro stísněné montážní poměry. Širokopásmový vstup umožňuje používat tento napájecí zdroj na všech běžných jednofázových i stejnosměrných sítích v podstatě v celém světě. Regulovaný výstup 24 V DC je elektronicky chráněn proti přetížení a zkratu a při teplotách okolí do 60 °C dodává proud 650 mA. Plný výstupní výkon je k dispozici i v nestabilních rozvodných sítích s časovým kolísáním signálu o periodě do 20 ms. Při vstupním napětí 230 V a teplotě okolí pod 30 °C lze počítat s trvalým jmenovitým proudem 1,2 A, při napětí 120 V a stejných vnějších podmínkách je trvalý jmenovitý proud 0,95 A. Spolehlivě zvládne i kapacitní zátěže.

Všestranný multiplexor signálů

Obr. 2.

V programu oddělovacích zesilovačů řady MCR je novým produktem signálový multiplexor MCR-FL-C-UI-2UI-DCI pro analogové normované signály. Vstupy a výstupy modulů i napájení jsou od sebe galvanicky odděleny (čtyřcestné oddělení), a proto se moduly mohou používat přímo na místě u objektu řízení stejně jako v blízkosti řídicího systému. Funkcí multiplexoru je nejen galvanicky oddělit signály, ale i zesílit je a popř. převést – konvertovat – různé typy signálů navzájem. Požadovaný přenos se nastavuje přepínačem DIP. Potenciometr na doregulování nulového napětí není třeba, neboť moduly jsou automaticky vyváženy pro každou kombinaci signálů. Svou konfigurovatelností redukuje multiplexor signálů náklady na skladovací zásoby a zvětšuje disponibilitu napájeného zařízení.

S oběma novými výrobky i dalšími produkty firmy Phoenix Contact (rychlospojovací prvky, svorkové moduly, konektory, přepěťové ochrany, rozhraní, komponenty pro Interbus) se mohou zájemci blíže seznámit na veletrhu Amper 2002 v Praze, stánek číslo 2D13.

Gustav Holub

Phoenix Contact, s. r. o.
Kobližná 2
602 00 Brno
Tel./fax: 05/42 21 37 01
http://www.phoenixcontact.com

Inzerce zpět