Aktuální vydání

celé číslo

10

2021

Automatizace v elektrárnách a teplárnách, obnovitelné zdroje, distribuce elektřiny a tepla

Bezdotykové měření teploty, měření spotřeby elektřiny a tepla

celé číslo

Duo veletrhů Motek – Bondexpo ve Stuttgartu

Mezinárodní odborný veletrh Motek, který se uskuteční ve Stuttgartu od 9. do 12. října, by si neměli nechat ujít odborníci na automatizaci výroby a montáže, podávací techniku, tok materiálu a manipulační techniku. Motek, pořádaný společností P. E. Schall GmbH & Co. KG, je unikátní v tom, že představuje kompletní výrobních řetězce. Souběžně s ním se bude na stuttgartském výstavišti konat veletrh Bondexpo, zaměřený na lepení, spojování a upevňování. Celkem se na obou veletrzích představí přibližně 900 vystavovatelů z 25 zemí, kteří obsadí šest rozlehlých hal tohoto výstaviště.

Zpracování plechů a plastů, zpracování dřeva, zkušební přístrojová technika, balicí a vychystávací pracoviště, interlogistika a distribuce, to jsou obory, které jsou v současnosti „zlatým dolem“ dodavatelů techniky pro automatizaci výroby, montáže a manipulace prezentované na veletrhu Motek.

Pro lepicí, těsnicí, izolační, vypěňovací a zapouzdřovací postupy, prezentované na veletrhu Bondex, se v současnosti otevírají četné příležitosti vzhledem ke stále častějšímu po­užívání hybridních či vláknitých a jiných kompozitních materiálů. Součásti vyrobené z těchto látek lze totiž často spojovat a upevňovat pouze lepidly. Víceosé manipulační systémy, ale především průmyslové roboty jsou ideální pro hospodárné a funkční nanášení lepidel stejně jako tepelné a mechanické spojování a upevňování. V tomto bodě se veletrhy Motek a Bondexpo velmi dobře doplňují. Veškeré informace o veletrzích Motek a Bond­expo jsou na www.motek-messe.de.           

(ev)