Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Druhé vydání Lonworks Installation Handbook

číslo 11/2005

Druhé vydání Lonworks Installation Handbook

V nakladatelství VDE Verlag vyšlo druhé vydání příručky Lonworks Installation Handbook. Pro české zájemce je k dostání prostřednictvím internetového obchodu nakladatelství nebo si ji lze objednat přímo u LON Nutzer Organisation (e-mail: office@lno.de). Kniha je v angličtině.

Obr. 1.

Příručka začíná úvodní kapitolou popisující základní pojmy z oboru komunikačních sběrnic a automatizace budov. Následuje část věnovaná komunikačnímu systému Lonworks: hardwaru, softwaru, protokolu, principům komunikace, topologii atd. Vše je popsáno z hlediska použití v praxi. Celá kapitola je věnována doporučením pro instalaci sběrnice, především z hlediska elektroinstalace. V knize jsou uvedeny také popisy mnoha SNVT (Standard Network Variable Types), doporučení pro řešení problémů, ale především je zde množství příkladů použití sběrnice Lonworks pro řízení osvětlení, vytápění a dalších funkcí technických zařízení budov od jediné místnosti nebo bytu až po správu rozsáhlého komplexu budov. Cenný je také bohatý rejstřík a množství kontaktních adres a webových odkazů.

Knihu ocení především elektroinženýři a elektroinstalatéři a všichni, kdo navrhují či instalují systémy založené na sběrnici Lonworks nebo se starají o jejich servis.

Kód knihy ISBN je 3-8007-2906-7, cena je 30 eur.