Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Dotykové panely Panasonic HM500 nyní s transparentním režimem

Dotykové ovládací panely řady HM500 v nejnovější verzi nabízejí transparentní (průchozí) režim, čímž jejich spojení s kompaktními PLC značky Panasonic představuje pozoruhodně výkonnou kombinaci. Panely řady HM500 jsou díky robustnímu provedení a vynikající spolehlivosti dodávány se zárukou pět let (nebo 30 000 provozních hodin).

Univerzální vývojové prostředí HMWin podporuje nejnovější verzi transparentního režimu a obě komponenty, kompaktní PLC i „všeuměl“ HM500, jsou dodávány za mimořádně příznivou cenu.

Komunikace mezi sériovým portem COM a portem TOOL probíhá v transparentním režimu automaticky. Je-li v počítači s připojeným panelem HM500 nainstalován software pro zařízení řady FP, lze s použitím panelu HM500 přímo upravovat programy v PLC. Transparentní režim nevyžaduje žádná speciální nastavení a je neustále k dispozici v pohotovostním módu.

Ethernetová rozhraní panelů řady HM500 a transparentní režim umožňují nyní na dálku sledovat, ovládat, udržovat a programovat kompaktní PLC Panasonic všech řad. Všechny údaje z přístrojů a zařízení připojených k PLC jsou přístupné prostřednictvím počítače s běžným webovým prohlížečem. Při připojení k internetu lze odkudkoliv sledovat či měnit každý výrobní krok stroje – při zachování veškerého zabezpečení.

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz