Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Doplnění sortimentu svorek na desky plošných spojů o variantu THR

Společnost Wago doplnila k deskám plošných spojů SMD řady 2061 také variantu vhodnou k instalaci do průchozích otvorů s pájecími kontakty dvou různých délek. Provedení s pájecími kontakty o délce 1,5 mm je optimalizováno pro metodu THR (Through-Hole Reflow) a v kombinaci s deskou plošných spojů o tloušťce 1,6 mm umožňuje oboustranné osazení; provedení s pájecími kontakty o délce 2,4 mm lze díky přesahu kontaktů na spodní straně desky zpracovávat jak metodou THR, tak pájením vlnou a ručním pájením.

 
Vzhledem k malé konstrukční výšce 5,6 mm jsou svorky řady 2061 THR vhodné zejména tam, kde je třeba šetřit místem, např. pro síťové připojení v síťových zdrojích a ovládacích modulech svítidel s LED, osazené na zadní straně nebo na obou stranách desek plošných spojů. Svorky dostupné v bílé a černé barvě lze použít pro vodiče o průřezu 0,5 až 1,5 mm2 (AWG 20 až 16). Jsou dimenzovány na jmenovitý proud až 17,5 A a jmenovité napětí 320 V.
 
Varianty THR jsou stejně jako svorky na desky plošných spojů SMD dodávány v balení Tape-and-Reel, díky čemuž je lze plně integrovat do automatizovaného výrobního procesu. Připojovací technika Cage Clamp® S umožňuje přímo zapojit jak plné vodiče, tak jemně slaněné vodiče s dutinkou; jemně slaněné vodiče se připojují pomocí integrovaných ovládacích tlačítek.
 

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz