Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Distribuční proces v praxi – aneb od výrobce k zákazníkovi

Logistická konference Eulog, která se uskutečnila 16. září v pavilonu A2 při veletrhu Transport a Logistika, představila distribuční proces z různých pohledů: od výroby přes balení, používanou informační techniku, manipulaci a skladování až ke konečné přepravě k zákazníkovi. Konference přilákala četné návštěvníky, takže židle v sále byly stále obsazené a před stánkem se tvořil hlouček dalších zájemců. Pro zájemce o představovanou techniku byl ve vedlejším stánku připraven prostor, Business Lounge, s malým občerstvením a kávou, kde byli zástupci přednášejících firem k dispozici během celého dne. Dopolední blok zahájil Jaroslav Bazala z Logistické akademie. Jeho přednáška odpověděla na otázku, proč je důležité plánování a audit ve výrobní firmě. V sekci balení byl představen projekt Packaging live. O správně nastavené informační technice v logistickém procesu hovořil Pavel Rumplík ze společnosti ABIA group. Jeho případová studie popisovala zavedení informačního systému ve firmě Petr Hobža – Strážnické brambůrky.

 
O manipulaci ve stále užších uličkách promluvil Josef Zeman ze společnosti Linde Material Handling. Přepravu zboží ze skladu až k zákazníkovi popsal Jan Polter ze společnosti Dachser a ukázal přitom, jak je možné zkrátit dobu od objednávky po doručení.
 
O tom, zda se zaváděním štíhlé výroby a postupů just in time vždy ušetří čas a peníze, přednášel v odpoledním bloku prof. Ivan Gros z Vysoké školy logistiky. Jaké nástrahy čekají firmy při balení na zakázku, popsal Tadeáš Kos z břeclavské pobočky společnosti Dachser. Na balení navázala sekce IT v logistice. Jan Mlejnský ze společnosti Asseco Solutions se ve své přednášce zabýval identifikací zboží prostřednictvím IT. O skladování a výhodách různých typů regálů přednášel Martin Hynčica ze společnosti BITO. Poslední přednáška celé konference upozorňovala na kombinovanou dopravu jako možné distribuční řešení. O tom mluvil Ondřej Jašek ze společnosti DB Schenker.

(ev)