Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Digitální služby šetří konstruktérům čas

Mnoho konstruktérů stále nedá dopustit na papírové katalogy. Není to z nostalgie, ale vedou je k tomu praktické důvody: jejich katalogy jsou plné poznámek a záložek. Společnost HARTING nyní chce dát tuto možnost i těm, kteří používají digitální katalogy. „Možnost přidávat vlastní poznámky do seznamu oblíbených položek je v našem e-shopu k dispozici již dlouho. Nyní je možné psát si poznámky k položkám přímo v online katalogu. Kontrolu nad těmito poznámkami má uživatel prostřednictvím zákaznického portálu myHARTING,“ vysvětluje Andreas Wedel, ředitel oddělení Digitální transformace HARTING Technology Group.

Další novinka: konstrukční data, katalogové listy, návody, bezpečnostní pokyny a certifikáty zahrnují u jednotlivých položek i desítky souborů. HARTING nyní nabízí možnost stáhnout si najednou celý balíček všech aktuálních dokumentů souvisejících s danou položkou a tím ušetřit čas.

A ještě jedna nová funkce: společnost HARTING dosud poskytovala konstrukční data ve formátech STEP a JT. V praxi se však používá mnohem více formátů. Nyní je k dispozici funkce MultiCAD, disponující daty ve více než padesáti různých formátech, která může konstruktér přímo, bez konverze využít ve svém konstrukčním prostředí. Tato funkce je zatím dostupná u 13 000 položek.

HARTING s. r. o., tel.: +420 220 380 460, cz@harting.com, https://www.harting.com/CZ/en-gb