Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Digitální manometr ECO 1

Firma KELLER Geselschaft für Druckmesstechnik mbH představuje obzvlášť cenově výhodný plně elektronický digitální manometr ECO 1. Oproti mechanickým manometrům nabízí digitální technika velké rozlišení displeje a výbornou reprodukovatelnost měřených hodnot při ceně již od 120 eur.
 
Tlak je měřen a zobrazován dvakrát za sekundu. Horní část ukazatele zobrazuje aktuální tlak, dolní část maximální nebo minimální hodnotu tlaku od poslední aktivace funkce reset.
 
Práce s tlakoměrem je snadná. Ovládá se dvěma tlačítky: levým se přístroj zapíná a volí se příslušná funkce, pravým se přepíná zobrazení minimální nebo maximální hodnoty. Vedle volby mezi pěti různými jednotkami tlaku nabízí přístroj funkci zero, která umožňuje zvolit libovolnou hodnotu tlaku za referenční nulový bod. Kapacita baterie vystačí pro trvalý provoz po dobu až 1 400 h. Přístroj se automaticky vypíná 15 min po poslední manipulaci s tlačítky (tuto funkci lze také deaktivovat a přístroj potom pracuje nepřetržitě).
 
Přístroj se dodává ve dvou tlakových rozsazích, –100 kPa až 3 MPa a 0 až 30 MPa, s kompenzovaným teplotním rozsahem 0 až +50 °C a se standardní třídou přesnosti 0,5 % rozsahu. Standardní krytí je IP65. Dodává se také verze ECO 1 Ei, vhodná pro prostředí s nebezpečím výbuchu, klasifikace Ex II 1 G EEx ia IIC T6 (nebo T5) podle 94/9/EG (ATEX 100a).
 
Keller, kancelář ČR/SR, tel.: 553 650 813, http://www.keller-druck.cz, e-mail: i.garcia@keller-druck.cz