Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Desátý ročník konference ETFA

číslo 4/2005

Desátý ročník konference ETFA

Desátý ročník mezinárodní konference ETFA (Emerging Technologies and Factory Automation) se bude konat 19. až 22. září 2005 na Sicílii v městě Catania (Itálie).

Cílem této konference, jedné z největších podporovaných organizací IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), je, jak název napovídá, být platformou pro představení výsledků výzkumu a vývoje v perspektivních oblastech techniky a uplatnění těchto výsledků v průmyslové automatizaci. Z toho vyplývá, že nejde o konferenci určenou výhradně vědecké komunitě, ale i pro odborníky z praxe.

Hlavní témata konference jsou: informační technika v automatizaci, průmyslové komunikační systémy, vestavné systémy reálného času (včetně jejich sítí), inteligentní snímače a sítě snímačů, automatizované výrobní systémy a integrace řízení v podniku, automatické systémy a řízení, počítačová inteligence v automatizaci, inteligentní roboty a systémy a ostatní perspektivní oblasti. Připravují se i speciální přednášky, např. na témata rekonfigurovatelné automatické systémy, strategie plánování výroby v praxi, dokladovatelnost (traceability) ve výrobních systémech, bezdrátové přenosy dat, bezpečnost informačních systémů v automatizaci a další. Pondělí 19. září bude věnováno klíčové akci celé konference, kterou bude Den průmyslu (Industry Day), s ukázkami konkrétních projektů a řešení z oblasti automatizace a řízení využívajících moderní, progresivní techniku v praxi. Zájemci výhradně o tuto akci se na ni mohou registrovat i odděleně, mimo vlastní konferenci.

Uzávěrka příjmu hlavních příspěvků je 28. dubna 2005, uzávěrka technických informací o rozpracovaném vývoji a příspěvků pro Den průmyslu je 1. června 2005. Bližší informace lze najít na webové stránce http://www.diit.unict.it/etfa2005

(Bk)