Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Denso Packaging Live – balení hraček na MSV 2016 v Brně

V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu se v pavilonu A2 opět rozjede balicí linka Packaging Live, která návštěvníkům ukáže reálný balicí proces. Již podesáté spojila společnost EQUICom v tomto unikátním projektu významné firmy různých oborů. Tentokrát bude balení přímo navazovat na logistiku a bude mít i charitativní záměr. Baleným produktem budou hračky značky SEVA, které budou doručeny z veletrhu dopravní společností přímo dětem mateřských škol. V balicí lince se uplatní personifikované značení i balení. Užitím techniky RFID budou jednotlivé kroky dosledovatelné. Část linky bude automatizovaná.

Partneři Packaging Live

Generálním partnerem je společnost GABEN, jejímž nejdůležitějším partnerem je japonský výrobce mobilních terminálů a snímačů Toyota Denso. Proto nese letošní balicí linka název Denso Packaging Live. Na MSV 2016 představí firma Gaben průmyslové dotykové terminály GBTouch s infračervenou dotykovou plochou o velikosti 24" a 42", snímače čárových kódů a mobilní terminály od předního renomovaného japonského výrobce mobilních systémů sběru dat a vynálezce QR kódu, společnosti Denso.

Mezi partnery patří také ARC-Robotics s. r. o., která se specializuje na ucelená průmyslová řešení. Na MSV letos představí dva roboty: robot M-20iB/25, první z nové generace robotů FANUC M-20iB, vybavený lehkým dutým horním ramenem a zápěstím a nejmodernějšími servomotory. Druhý robot, CR-35iA, je navržen pro spolupráci s člověkem. Proto je opatřen snímači síly a měkkým pryžovým obložením, aby byli lidé v jeho okolí v bezpečí. Je to nejsilnější spolupracující robot na světě.

Dalším partnerem je ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r. o. Tato firma se zabývá prodejem popisovacích zařízení francouzské firmy Markem-Imaje. Firma nabízí neustále inovované výrobky renomované značky. V rámci projektu Packaging Live se postará o veškerý potisk baleného zboží čárovými kódy, šarží výroby, logy partnerů a dalšími proměnnými parametry.

TECHNOLOGY s. r. o. si pro letošní ročník připravila inovovaný balicí stroj Pratika 56 CS se smrštitelným tunelem pro balení výrobků do polyolefinické fólie. Tento moderní, plně automatický balicí stroj pracuje s výkonem až 2 400 ks/h. Balení je ovládáno grafickým dotykovým panelem s rozhraním USB. Kompletní sestava balicího stroje Pratika 56 CS a Tunel 50 je ideálním řešením pro balení množství různorodých výrobků.

FANUC Czech s. r. o. nabízí průmyslové roboty, CNC řídicí systémy a CNC stroje jako součást automatizace pro výrobu v České republice a na Slovensku. Kromě dodávek produktů společnost pořádá četná školení a poskytuje servisní a technickou podporu. Ekobal, spol. s r. o. je specialista na paletizační technologie a skupinové balení. Na MSV 2016 proto představí jako novinku ovinovací stroj řady WMS, která bude mít v ČR svou premiéru.

Praktický stroj s velmi nízkou točnou využívá krátké nájezdové rampy a díky tomu nezabírá mnoho prostoru ve skladových prostorách. ZDVIH servis s. r. o. se specializuje na hydraulické nůžkové plošiny a unikátní pákové plošiny. Hlavní výhodou těchto plošin je jejich schopnost paletu nebo kovovou klec, tzv. gitterbox, zdvihnout a naklonit tak, aby operátor pracoval vždy v pohodlné pozici. Pap4ever digital s. r. o. je schopna opatřit produkty unikátní etiketou i krabičkou či skupinovým nebo přepravním obalem. Přístroje této firmy dokážou potisknout téměř jakýkoliv výrobek či produkt z papíru, ať již jde o vizitku, či vyseknutou krabici. MÁTL & BULA, spol. s r. o., poskytuje služby v oblasti manipulační techniky, vyrábí a prodává hydraulické prvky, těsnění a techniku na řezání a obrábění stavebních materiálů. Dodavatelem krabic včetně potisku je brněnská Tiskárna Didot, spol. s r. o., a dopravní společnost, která hračky doveze dětem, je firma PPL CZ s. r. o.

Mediálním partnerem Packaging Live 2016 je časopis Automa.

(EQUICom, s. r. o.)

Obr. 1. Návštěvníci veletrhu si na balicí lince Packaging Live prohlédnou jednotlivé kroky balicího postupu