Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Dell Technologies představuje nové servery PowerEdge XE

Servery Dell EMC PowerEdge a software OpenManage s novými schopnostmi pomáhají podnikům zrychlit tempo inovací svých informačních systémů díky škálovatelné, propojené a spolehlivé infrastruktuře a nástrojům. Nově navázaná spolupráce se společností Splunk na vývoji programů pomůže podnikům začít získávat důležité poznatky z dat a využívat je k řízení IT. Servery Dell EMC PowerEdge XE přinášejí technické inovace, které umožní provozovat nové typy komplexních pracovních zátěží.

PowerEdge XE7100 je úložný server v provedení 5U s nejvyšší hustotou uložených dat na trhu a s flexibilními možnostmi konfigurace, navržený pro inteligentní analýzu videa, streamování médií a pro objektové ukládání dat. Dokáže pojmout až 100 vysokokapacitních pevných disků – o 67 % více než konkurenční systém, a je proto vhodný pro bezpečné ukládání větších objemů dat. Navíc je vybavený jedním nebo dvěma dvouprocesorovými servery, s až čtyřmi akcelerátory GPU, které působí jako prevence izolace datových úložišť a pro posílení inferenčního výkonu.

U serveru XE7100 není vysoký výpočetní výkon spojen s vyššími celkovými náklady na vlastnictví (TCO) a větší složitostí. Ve standardním racku 42U dokáže PowerEdge XE7100 o velikosti 5U snadno pojmout díky vyšší hustotě až o 200 vysokokapacitních disků více než jiné systémy Dell, při 20% snížení náročnosti správy a zmenšení počtu napájecích kabelů o 50 %. Vyšší účinnost napájecího zdroje navíc snižuje spotřebu elektřiny až o 40 % a tím i provozní náklady a negativní vliv na životní prostředí.

Software OpenManage zdokonaluje správu systémů

S pomocí inteligentních nástrojů mohou zákazníci rychle přizpůsobovat a udržovat komunikační infrastrukturu. Nástroje pro správu systémů OpenManage Systems Management společnosti Dell EMC urychlují zavádění a přizpůsobování dynamické infrastruktury s těmito výhodami:

  • Práci zjednodušuje OpenManage Integration pro VMware vCenter verze 5.2 s uceleným souborem nástrojů pro správu fyzických i virtuálních serverů na jednom místě. S podporou serveru PowerEdge XE2420 pro edge computing zajišťuje řešení OpenManage Integration pro VMware vCenter rychlou a efektivní správu komplexních systémů od jednotek edge až po hybridní cloud. Správce může např. aktualizovat hypervizor a firmware v klastru PowerEdge s osmi uzly za necelé 4 min.
  • Automatizace a zjednodušení úkonů spojených s životním cyklem serveru a rychlé škálování pomocí architektury OpenManage Enterprise FlexSelect poskytují maximální flexibilitu a zkracují dobu nutnou k zaškolení. V rámci jednoho rozhraní mohou uživatelé předcházet výpadkům díky inteligentní analýze, prediktivnímu upozorňování a automaticky generovaným požadavkům na podporu pomocí nástroje OpenManage Enterprise SupportAssist, zjednodušit a automatizovat aktualizace katalogu a repozitářů s pomocí nástroje OpenManage Enterprise Update Manager a identifikovat a spravovat nedostatečně vytížené prostředky a optimalizovat spotřebu energie pro plánování pracovních zátěží s použitím nástroje OpenManage Enterprise Power Manager.
  • Inovativní modulární architektura FlexSelect umožňuje bezproblémovou integraci s nejrozšířenějšími správcovskými konzolemi a zajišťuje tak flexibilitu správy serverů PowerEdge. Nástroj OpenManage Integration with ServiceNow zjednodušuje procesy řízení služeb IT a provozu v rozsáhlejších organizacích.

 

Průběžné zdokonalování a přehled o infrastruktuře

Informace o infrastruktuře, získávané prostřednictvím schopností nástrojů umělé inteligence pro provoz IT (AIOps) systémů OpenManage Systems Management, jako je iDRAC (Integrated Dell Remote Access Controller), pomáhají průběžně vylaďovat datové centrum k vyšší odolnosti proti výpadku. iDRAC průběžně poskytuje přes 180 telemetrických údajů ze serveru pro účely aktivního monitorování jeho provozu. Analýza a vizualizace těchto dat pomáhají odhalit důležité informace skryté ve zdánlivě nesouvisejících událostech a použít je jako vstupy pro aktivní správu. Tyto informace mohou být využity k jemnému dolaďování provozu a zvyšování flexibility infrastruktury a podniku jako celku. OpenManage Enterprise a zásuvné moduly (plugin) automatizují upozorňování a zásahy na základě předem nastavených pravidel, což zvyšuje bezpečnost infrastruktury.

Společnost Dell Technologies navázala partnerství s dodavatelem systémů pro analýzu dat, společností Splunk, aby společně vyvinuly přídavný modul Dell EMC iDRAC Redfish for Splunk Enterprise pro získávání telemetrických dat Redfish. Cílem je pomoci zákazníkům zavést řízení provozu na základě analýzy dat. Novinkou je také panel pro vizualizace, který umožňuje monitorovat celé spektrum obchodních parametrů a výkonu infrastruktury z jedné obrazovky.

(Dell Technologies)

 

Obr. 1. Dell EMC PowerEdge