Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Další přírůstek na poli ekonomických systémů

Automa 1/2000

[tisková zpráva společnosti LCS]

Další přírůstek na poli ekonomických systémů

Společnost LCS International představila v polovině listopadu letošního roku novou generaci ekonomického systému HELIOS® IQ na databázové platformě MS SQL Server 7.0. Tento produkt lze provozovat pod operačními systémy Windows 2000, 98, 95 či NT, a to buď v síti, nebo na samostatném počítači.

Jednotlivé moduly systému jsou děleny na co nejmenší komponenty, a nenutí tedy zákazníka k pořizování funkcí, jež není schopen využít. To se velmi příznivě projeví na ceně méně rozsáhlých instalací. Naproti tomu lze k základním částem získat např. agendu Výroba, Doprava, manažerskou nadstavbu MIS či internetový obchod.

Systém je vyvíjen v prostředí jazyka Delphi, zcela v souladu s novými trendy je vystavěn na bázi vícevrstvé architektury klient/server. Ta systému zajišťuje ještě větší bezpečnost dat, stabilitu a v neposlední řadě i rychlost přístupu k požadovaným datům. Systém využívá pro správu a vyhodnocování dat technologie data warehousing. Plnou podporu má též komunikace vzdálených pracovišť s přenosy dat mezi nimi. Za zmínku nepochybně stojí také poměrně zdařilé grafické prostředí, které je vhodně přizpůsobeno MS Windows.

Základní konfigurace systému je nastavena pro český jazyk, veškerá terminologie, včetně ovládání a komentářů, však má i anglickou a německou verzi. Během práce je možné průběžně volit mezi jednotlivými jazykovými prostředími.

Úzká spolupráce tvůrců informačního systému s vývojáři společnosti Microsoft zajišťuje uživatelům rychlý přístup k novým technologiím, prověřenou funkčnost podnikových systémů a propojení s dalšími aplikacemi softwarového giganta. O kvalitách systémů řady HELIOS, určených pro řízení středně velkých a menších organizací, bezpochyby svědčí i dosti vysoký počet instalací v ČR – jde o bezmála 2 500 uživatelů.