Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

COPA-DATA vydává zenon 12

Společnost COPA-DATA představila nejnovější verzi své softwarové platformy zenon. Verze zenon 12 obsahuje vylepšenou webovou vizualizační službu nezávislou na prohlížeči a nativně integrovanou sadu MTP. Mezi nové funkce navíc patří podpora OS Linux a rozhraní pro SAP Netweaver. Se zenonem 12 je k dispozici také úplnější služba webové vizualizace (WVS) a vylepšený modul sestav. Mnoho vylepšení poskytuje větší konektivitu k Linuxu nebo GraphQL.

S novým vydáním byly části zenonu migrovány na Linux. To zvyšuje volnost uživatele při výběru preferovaného operačního systému. Integrace služby Data Storage Service vytvořila možnost exportovat procesní data do cloudového úložiště. Kromě toho byla implementována brána OPC UA pro zlepšení interoperability a výměny dat mezi různými systémy.

Meziodvětvový standard MTP podporuje konzistentní modularizaci ve výrobě a je nativně podporován v zenonu od verze 11. Pro integraci starších strojů a starších zařízení přes MTP je určena brána MTP Gateway.

Verze zenon 12 nyní využívá rozhraní SAP Netweaver k zajištění hladké výměny výrobních dat s úrovní ERP. To umožňuje efektivní komunikaci a přenos dat mezi výrobou a podnikovou úrovní.

Kompletní přehled nových funkcí naleznete na https://www.copadata.com/en/product/platform-editorial-content/current-version/.

COPA-DATA GmbH, tel.: +43 662 431 002, e-mail: sales.cee@copadata.com, https://www.copadata.com/en/